ggg ggg ggg

Starosta Sylwester Sokolnicki odznaczony przez Prezydenta RP

W ubiegły poniedziałek, 31 maja Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent nadał Sylwestrowi Sokolnickiemu to odznaczenie za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej.
Sylwester Sokolnicki to doświadczony samorządowiec i menedżer. Od 1990 do 2018 roku nieprzerwanie pełnił funkcję burmistrza Miasta i Gminy Serock, od 2018 roku w Zarządzie Powiatu w Legionowie, 27 kwietnia 2020 powołany na stanowisko Starosty Legionowskiego. Najlepszą wizytówką jego skuteczności jest intensywny rozwój gospodarczy, jaki gmina Serock odnotowała w ostatnich blisko 30 latach. Dzięki wypracowanej przez niego i konsekwentnie realizowanej wizji rozwoju gminy, Serock cieszy się wizerunkiem nowoczesnej gminy o charakterze turystyczno-rekreacyjnym, w której poszanowanie dziedzictwa historycznego, wykorzystanie naturalnych warunków przyrodniczych i krajobrazowych oraz potencjału wspólnoty lokalnej stało się kanonem działań rozwojowych. Jako starosta dba o wysoką jakość obsługi mieszkańców przez powiatową administrację – legionowskie starostwo działało nieprzerwanie przez cały okres pandemii, ani na jeden dzień nie zamykając drzwi dla interesantów. Kładzie też nacisk na wzorowe utrzymanie infrastruktury drogowej, jak również na wszelkie aspekty działania powiatu w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu, edukacji i kultury.
Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji lokalnych projektów, prowadzeniu inwestycji oraz pozyskiwaniu na nie funduszy zewnętrznych. Jego znak rozpoznawczy to efektywność i skuteczność w działaniu.
Serdecznie gratulujemy!

/opr. KW,
źródło: powiat legionowski/

1 015 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczeństwo Na Drodze – wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1.06.2021 r.

1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o...

Zamknij