ggg ggg

Sprzątanie Świata w Kobyłce – Pożegnanie Lata

W minioną sobotę, 21 września Kobyłka włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”. Dobry przykład mieszkańcom dała burmistrz Edyta Zbieć wraz z pracownikami magistratu, a wspólne działania na rzecz środowiska zwieńczył „Eko Piknik dla rodziny i zwierzaka” na Placu 15 Sierpnia.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” w tym roku odbywała się od 20 do 22 września. Urząd Miasta i Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć aktywnie włączyli się w to wydarzenie, zapraszając mieszkańców do sprzątania miasta w sobotę, 21 września.
Dla każdego chętnego dostępne były worki i rękawiczki, które można było pobrać w pokoju nr 7 Urzędu Miasta Kobyłka (ul. Wołomińska 7) od środy 18 września. Również podczas wydarzenia ekologicznego na Placu 15 Sierpnia („Eko piknik dla rodziny i zwierzaka”) w namiotach Urzędu Miasta pracownicy dysponowali sprzętem potrzebnym dla każdej osoby włączającej się w sprzątanie miasta. Miasto postawiło 5 kontenerów (w każdej z dzielnic Kobyłki), które były dostępne, żeby wrzucić tam pozbierane śmieci.
Podczas wspólnego sprzątania, rodzaj znajdowanych „skarbów” nierzadko zaskakiwał uczestników akcji. „Była terakota i opony, butelki i kanister, szkło… Jakaś dama zgubiła też biustonosz” – relacjonowała na swoim profilu na fb burmistrz Edyta Zbieć dziękując urzędnikom Wydziału Ochrony Środowiska, pracownikom oraz radnemu Pawłowi Majkowskiemu za udział w akcji.
Po zakończeniu sprzątania, odbył się Eko Piknik dla rodziny i zwierzaka, podczas którego zaczipowano 21 psów i kotów (to aż 21 zwierzaków, które nie trafią do schronisk. Dziękujemy właścicielom).
„Myślimy, jak pomóc bezdomnym zwierzętom w Kobyłce. Rozmawiałam o tym z panią Beatą Krupianik, prezes Fundacji Karuna – Ludzie Zwierzętom, ekspertem w temacie bezdomności zwierząt w Polsce oraz z panią Agatą Grad, inspektorem ds. ochrony zwierząt w Fundacji Siedem Życzeń, które zaprosiliśmy na nasz Eko Piknik. Będziemy rozważać możliwość stworzenia miejsca dla zagubionych psów i kotów w Kobyłce – po to, żeby nie wysyłać ich do schroniska. Dla Miasta to oszczędność pieniędzy, a dla zwierząt większa szansa na nowy dom” – poinformowała burmistrz Edyta Zbieć.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wzięły udział w sobotniej akcji.
Po Eko Pikniku na Placu 15 Sierpnia odbył sie huczny festyn rodzinny z okazji Pożegnania Lata.
/opr. KW/

337 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzwon 100-lecia Wołomina wraz z przesłaniem dla przyszłych pokoleń

„Głosem swoim będę nawoływał do zgody i współpracy na rzecz Wołomina. Imię moje Henryk Konstanty. Wołomin 1919-2019” W ubiegłą sobotę,...

Zamknij