ggg ggg

Sprzątanie lasu na wrzosowiskach w Zabrodziu

Szczytną akcję pn. „Jesienne sprzątanie lasów na terenie Gminy Zabrodzie” w czwartek, 19 października 2017 r. zorganizowali wspólnie i już nie pierwszy raz: Urząd Gminy w Zabrodziu i Nadleśnictwo Drewnica.

fot1W ubiegły czwartek w godzinach 12.00 – 16.00 zaproszono wszystkich chętnych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, kół łowieckich działających na terenie Gminy Zabrodzie, urzędników, samorządowców do wspólnego sprzątania okolicznych lasów. Zbiórkę zwołano pod Urzędem Gminy, skąd autokarem przejechano do Mostówki. Uczestnicy sprzątali obszar wrzosowisk w okolicach Mostówki i tras biegowych. W akcji udział wzięło 47 osób. Organizatorzy zadbali o worki i rękawice oraz zapewnili transport i kontenery na śmieci. Przez 4 godziny zebrano 2 kontenery śmieci, tj. ok. 100 worków (120 l.). Oczywiście w sprzątaniu mostowieckich wrzosowisk uczestniczyli organizatorzy: z gminy Zabrodzie przybyli pod przewodnictwem sekretarza Zdzisława Damiana Bociana, a nadleśnictwo reprezentowała silna grupa z Drewnicy na czele z przedstawicielem nadleśnictwa Agnieszką Sokołowską. Już od początku sprzątający nie mogli nadziwić się ogromnej ilości śmieci, które zalegały las od strony Mostówki. Po pracowitych godzinach pomyślano o niespodziance – ognisku i pieczonych na nim kiełbaskach.
Jak poinformowała nas Gmina Zabrodzie zostały namierzone „dzikie” wysypiska śmieci, które pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy usuwają już po akcji czwartkowego sprzątania. Już w piątek zlikwidowano cztery „dzikie” wysypiska, usuwając 2,5 przyczepy gruzu i eternitu. Pozostało jeszcze do likwidacji 1,5 przyczepy na terenie dwóch takich wysypisk. Oddając czyste wrzosowiska w okolicach Mostówki, organizatorzy apelują do wszystkich zwiedzających, aby oglądający przepiękne tereny pozostawiali po sobie należyty porządek.
/Janina Czerwińska/

Galeria Zdjęć

890 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ulica Parkowa wreszcie wyremontowana i ku radości mieszkańców oddana do użytku

Mieszkańcy ul. Parkowej w Łochowie doczekali się ulicy, o jakiej marzyli.  Należy przypomnieć pełną emocji walkę mieszkańców ulicy Parkowej w Łochowie,...

Zamknij