ggg ggg ggg

Sprawni jak komandosi…

Licealiści z Wołomina, wśród uczestników „Pierwszej Pętli Taktycznej GROM” oraz biegu „Adrenaline Rush”!!!

fot1Pierwsza sobota października, była niezwykle pracowita dla uczniów I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Podczas, gdy jedna ze szkolnych drużyn zaciekle walczyła w biegu „Adrenaline Rush” w Radotkach, druga uczestniczyła w „Pierwszej Pętli Taktycznej GROM” w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze.
W sobotę, 7 października 30 uczniów I LO PUL w Wołominie, wzięło udział w pierwszej edycji biegu „Adrenaline Rush”, który odbył się w podpłockich Radotkach. Była to niezapomniana przygoda, ponieważ bieg okazał się niezwykle trudny i wymagający od uczestników naprawdę solidnego przygotowania kondycyjnego.
ADRENALINE RUSH – WALKA Z PRZESZKODAMI
I ZE SAMYM SOBĄ
Uczestnicy biegu, musieli pokonać dystans 7 kilometrów. Na trasie, niczym prawdziwi żołnierze jednostek specjalnych zmagali się z wieloma różnorodnymi przeszkodami, m.in.: wdrapywali się na piaszczyste wzniesienia, wspinali się na pale, sterty opon i pochyłe ściany, przechodzili nad rzeką po linie, czołgali się pod samochodami, a także przemierzali pole nafaszerowane drutem kolczastym. Pokonanie każdej z przeszkód wymagało ogromnej siły i sprytu, ale także wzajemnej pomocy i współpracy.
Mimo, iż aura tego dnia nie rozpieszczała, to jednak jesienny chłód nieszczególnie dokuczał sportowcom (rozgrzewała ich solidna dawka adrenaliny). Wszyscy uczestnicy biegu docierali do mety zmęczeni, ale szczęśliwi, bo udało się im pokonać własne ograniczenia i strach.
Trzeba przyznać, że impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie naszego liceum tuż po zakończeniu „Adrenaline Rush” zadeklarowali, że chętnie wezmą udział także w kolejnej edycji tego niezwykłego biegu.
PĘTLA TAKTYCZNA GROM 2017
Podczas, gdy pierwsza drużyna wołomińskiego liceum rywalizowała w Radotkach, drugi zespół uczestniczył w równie wymagającym wydarzeniu pod nazwą „Pętla Taktyczna GROM”, które odbywało się w tym samym czasie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze.
W imprezie, nad którą patronat objęła Fundacja Niezapomniani, udział wzięło dwunastu licealistów z Wołomina, pod opieką p. Andrzeja Nowaka i p. Anny Zborowskiej.
Organizatorzy Pętli zadbali, aby charakter zawodów formułą przypominał słynny GROM CHALLENGE. Tym samym, perfekcyjnie przygotowana trasa, obfitowała w różne przeszkody, których pokonanie wymagało sprawności fizycznej i ogromnej determinacji.
Zadaniem uczestników było pokonanie dystansu o długości ok. 15 km oraz wykonanie zadań na punktach kontrolnych. Trasa wiodła przez bagna, trudne tereny lesiste oraz żwirownie. Wśród zadań, jakie należało wykonać było m.in.: strzelanie amunicją bojową z pistoletu i karabinku AK, przeniesienie worków z piaskiem o wadze: 50 kg i 20 kg na dystansie ok. 500m, a także udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej).
Niezwykle trudną konkurencją okazały się dwa tory przeszkód znajdujące się na początku i końcu trasy, a także czołganie się w błocie pod samochodem i… czołgiem.
Nie ma co ukrywać, że pokonanie trasy wymagało od uczestników bardzo dużego wysiłku, odporności psychicznej oraz wzajemnej współpracy. Dodatkowe utrudnienie stanowiła świadomość, że o zwycięstwie decyduje czas pokonania trasy przez ostatniego zawodnika z drużyny. Trzeba przyznać, że dwunastka z wołomińskiej „Sto jedenastki” znakomicie poradziła sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Jak przyznali sami zawodnicy, sił na trasie dodawały im dwa motta żołnierzy GROM-u: „Siła i Honor” oraz „Perfekcja nie jest dziełem przypadku”. I coś w tym ostatnim powiedzeniu musi być, bowiem z wielką radością przychodzi nam poinformować, że uczniowie I LO PUL w Wołominie zdołali ukończyć te jakże trudne zawody na bardzo dobrym, drugim miejscu. Gratulujemy!
/opr. I LO PUL; R.L./

 

Galeria Zdjęć

1 019 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie milion złotych gmina zainwestuje w Przedszkole Samorządowe

Budynek Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej wkrótce zyska zupełnie nowe oblicze. W okresie letnim przystąpiono do prac modernizacyjnych mających na...

Zamknij