ggg ggg
ggg ggg

Spotkanie z piosenką (19.03.2013)

W niedzielny wieczór 17 marca, w przededniu kalendarzowej wiosny, Irena Zdunek – długoletni instruktor i wychowawca młodych talentów piosenkarskich i tanecznych zaprosiła nas na wyjątkowe spotkanie.

Zaprezentowała swoich młodych i starszych podopiecznych szkolących się od lat, ale również tych dopiero debiutujących na scenie. W Studiu Piosenki Ireny Zdunek znaleźli się miłośnicy muzyki, studenci, amatorzy, zarówno doświadczeni wykonawcy, jak i całkowici amatorzy. Wszyscy jednak z wielką wiarą i chęcią dzielenia się swoim talentem oraz pasją, jaką jest śpiewanie. Zapełniła się sala Wyszkowskiego Ośrodka Kultury.

 

Wykonawcom sekundowały rodziny i znajomi. Koncert otworzyła Weronika Podpora pięknym wykonaniem piosenki „Wyśniłam sen” z musicalu „Nędznicy”. Szczególnie gorąco oklaskiwano najmłodszych wykonawców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności jako pierwsi: Izabela Abramczyk, Katarzyna Dudkiewicz, Ewa Antoniak, Karolina Wróbel, Patrycja Łapińska, Weronika Getka, Aleksandra Orłowska i jedyny pan w tym gronie – Ernest Bereski. Nieco później wystąpiła w brawurowo wykonanym utworze Golec uOrkiestra pt. „Szarpany” – Julia Antoniak, uczennica SP w Rząśniku i siostra wcześniej śpiewającej Ewy Antoniak. Duże zainteresowanie wzbudził duet stworzony na czas tego pokazu – Edyta Olbryś i Danuta Bączyk, które wykonały piosenkę Anny German pt. „Za wszystkie noce”. W drugiej zaś części koncertu  zaprezentowały się oddzielnie w innych już piosenkach.

 
Koncert poprowadziła Nina Wilczyńska. Jej rolą było przedstawienie każdego z wykonawców oraz dbałość o jego sprawny przebieg. Sama opiekunka i mentorka, czyli Irena Zdunek dyskretnie akompaniowała niektórym z podopiecznych, a pod koniec koncertu wystąpiła przed publicznością w piosence pt. „Ech Mała”. Koncert był niezwykle udany i nie należy się dziwić, że bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Jak na razie obejrzeliśmy drugą taką prezentację Studia Piosenki, ale zapowiada się, że nie będzie to ostatnia. Na kolejne z niecierpliwością będziemy oczekiwać, a teraz gratulujemy wszystkim wykonawcom, życzymy wielu sukcesów, a  Irenie Zdunek odkrywania nowych młodych i utalentowanych wokalistów.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

 

 

 

867 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert pamięci Wacława Główczyka (12.03.2013)

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” tańcem i przyśpiewką ludową uczciła 10 rocznicę odejścia twórcy i założyciela - Wacława Główczyka. 10...

Zamknij