ggg ggg

Spotkanie z malarstwem Arkadiusza Świderskiego i ceramiką Renaty Kolwicz

W ubiegły piątek, 10 listopada 2023 r. w Galerii WOK ,,Hutnik” odbył się wernisaż Arkadiusza Świderskiego i Renaty Kolwicz – artystów związanych z Wyszkowem.

Wernisaż pt. „Malarstwo – ceramika” z udziałem artystów odbył się w piątek, 10 listopada w Galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury. Miłośników sztuki przywitała Irena Filipowicz, która przedstawiła twórców: Renatę Kalwicz prezentującą swoje ceramiczne prace i Arkadiusza Świderskiego autora obrazów. Renata Kalwicz pochodzi z Przasnysza, ale od lat na stałe żyje i tworzy w Niemczech. Arkadiusz Świderski pochodzi z Wyszkowa i nadal ma tu znajomych i czuje się związany z miastem swojej młodości. Wystawa była prezentowana wiosną bieżącego roku w Gdańsku i jak wynikało z wypowiedzi Arkadiusza Świderskiego zaprezentowanie swoich prac we wspólnym projekcie z przyjaciółką, którą spotkał po 30 latach zaowocowało wystawą „Malarstwo – ceramika”. Zdaniem Ireny Filipowicz malarstwo i ceramika świetnie się uzupełniają, co było widoczne w pracach zaprezentowanych na wernisażu. Głównym tematem prac jest natura. Pomysł na prezentację wystawy w Wyszkowie pochodzi od Arkadiusza Świderskiego, który obecnie wcielił go w życie. Jak mówił ta wystawa jest pretekstem do spotkania się z przyjaciółmi.

Jestem malarzem z wewnętrznej potrzeby. Tworzę po cichu od kilkunastu lat, ale publicznie swoje prace wystawiam od dekady. Od tego czasu wziąłem udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach. Uprawiam malarstwo
olejne i akrylowe, ale też szukam stale własnych technik. Dla nas, tworzących, wernisaż jest świętem naszej sztuki
i dziś właśnie świętujemy – mówił Arkadiusz Świderski.
A o swoich dziełach mówiła Renata Kolwicz: – Moje prace dotyczą naturalnych procesów wzrostu świata organicznego – dodała Renata Kolwicz. – Rozpoznawalne tu są formy i struktury organiczne. Inspirowane naturą, ale zdecydowanie abstrakcyjne. Nie są one dosłowną kopią natury, można jedynie odkryć pewne asocjacje z elementami spotykanymi w naturze.
W podziękowaniu za podzielenie się swoim spojrzeniem na świat artyści otrzymali wiele pochwał oraz kwiaty z rąk gospodarza – dyrektora WOK Hutnik Mariusza Kowalskiego oraz gości.
Ekspozycja będzie czynna do 10 grudnia.

/Oprac. Janina Czerwińska,
foto Wiesław Czerwiński/

305 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
KONCERT ZESPOŁU ZAYAZD UPAMIETNIENIEM ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Domu Polonii w Pułtusku odbył się patriotyczny koncert zespołu ZAYAZD. Koncert został zorganizowany przez...

Zamknij