ggg ggg ggg

Spotkanie Wójta Gminy Nur z uczestnikami unijnego projektu „Sieć na kulturę”

W czwartek 22 kwietnia 2021 r. do sali konferencyjnej urzędu gminy, na zaproszenie Wójta Rafała Kruszewskiego, przybyła ośmioosobowa grupa dzieci, które przez dwa miesiące brały udział w szkoleniu „Dziennikarstwo online” w ramach unijnego projektu „Sieć na kulturę w podregionie ostrołęckim”.

Do projektu, którego beneficjentem jest Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, zakwalifikowała się Biblioteka Publiczna Gminy Nur.

Podczas spotkania Wójt Gminy Nur podziękował dzieciom za podjęcie tego dodatkowego wyzwania edukacyjnego i zaangażowany udział w projekcie. Podziękował również obecnym rodzicom za wytrwałe wspieranie swoich dzieci w realizacji ich marzeń i podnoszeniu edukacyjnych kompetencji, co jest szczególnie ważne w tym trudnym pandemicznym czasie zdalnego zdobywania wiedzy. Każdy uczestnik projektu otrzymał od Wójta Rafała Kruszewskiego słuchawki bezprzewodowe, a biblioteka przygotowała okolicznościowe dyplomy.

Głównym celem projektu jest:
– podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury,
– rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat,  
– wyposażenie placówek instytucji kultury w sprzęt komputerowy.

/Biblioteka Publiczna Gminy Nur/

511 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij