ggg ggg
ggg ggg

Spotkanie Opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości w Wyszkowie

Tradycyjnie, jak co roku, przedstawiciele struktur Prawa i Sprawiedliwości z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego składają sobie życzenia w trakcie Spotkania Opłatkowego w gronie zaproszonych gości, sympatyków i członków ugrupowania „Dobrej Zmiany” przed Świętami Bożego Narodzenia.

W bieżącym roku spotkanie opłatkowe odbyło się 17 grudnia w ZDZ-cie. Gospodarze uroczystości przedświątecznej: Waldemar Sobczak – przewodniczący struktur powiatowych PiS oraz Eugeniusz Zaremba – struktur gminy Wyszków z radością powitali gości: wicemarszałek Senatu RP Marię Koc, wicewojewodę mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego, radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Joannę Balę, dyrektora Biura Ministra Henryka Kowalczyka – Bartosza Nieściora, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Annę Król, dyrektor Biura Poselskiego Ministra Marka Zagórskiego – Justynę Pętkowską.
Przybyli również przedstawiciele duchowieństwa, a wśród nich kustosz Sanktuarium, proboszcz parafii Św. Idziego w Wyszkowie i zarazem Dziekan Dekanatu Wyszkowskiego – ks. kanonik dr Zdzisław Golan, kustosz Sanktuarium, proboszcz parafii św. Rodziny w Wyszkowie i zarazem wicedziekan Dekanatu Wyszkowskiego ks. kan. Kazimierz Wądołowski oraz proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha w Wyszkowie – ks. kanonik Roman Karaś.
Witano serdecznie koalicjanta w gminie i powiecie – burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, władze powiatu wyszkowskiego:
wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Ewę Bartosiewicz, starostę powiatu wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego oraz koalicjanta – wicestarostę powiatu wyszkowskiego Leszka Marszała i członka Zarządu Powiatu Teresę Czajkowską. Obecni byli także zastępca wójta gminy Brańszczyk Marek Zdziarstek oraz radni Rady Gminy, przewodniczący Komisji Stałych Rady Powiatu Wyszkowskiego: Renata Rębała, Marzena Dyl i Iwona Wyszyńska, przewodniczący komisji oraz radni Rady Miejskiej w Wyszkowie: Eugeniusz Zaremba, Piotr Pokraśniewicz, Marek Tauter, Andrzej Lewandowski, Waldemar Paradowski, radni Rady Powiatu Wyszkowskiego oraz radni Rad Gmin w powiecie wyszkowskim.
Witano: komendanta PSP w Wyszkowie, przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy AK Obwód ,,Rajski Ptak” Ośrodek V Koło w Wyszkowie, Związku Piłsudczyków RP Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie, prezesów, właścicieli i dyrektorów, kierowników państwowych agencji rolnych w Wyszkowie, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej Adama Mickiewicza, przedstawicieli Zarządu ZZPA przy SPZZOZ w Wyszkowie na czele z przewodniczącą Jadwigą Pyt, przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Jak podkreślał przewodniczący Waldemar Sobczak:
„Mijający rok jest dla Prawa i Sprawiedliwości rokiem szczególnym. Za nami wybory samorządowe. Od chwili transformacji ustrojowo-gospodarczej i wprowadzenia reformy samorządowej nasze ugrupowanie odniosło najlepszy samorządowy wynik wyborczy. W gminie Brańszczyk wójtem został kandydat z KW PiS Pan prof. Wiesław Przybylski. W Radzie Gminy Brańszczyk PiS uzyskało większość radnych. Dzięki zawiązaniu koalicji w powiecie z obecnym tu Panem Burmistrzem Wyszkowa, nasze ugrupowanie jest reprezentowane przez Starostę, a nasi radni pełnią ważne funkcje w Radzie Powiatu. W innych gminach powiatu wyszkowskiego zwiększyliśmy także ilość radnych. Możemy przez to wpływać na podejmowane decyzję i realizować w części własny program wyborczy. To właśnie przy Państwa pomocy, osób tu obecnych, jesteśmy dziś liczącą się siłą w samorządzie wyszkowskim. Nie byłoby tego sukcesu samorządowego, sukcesu Prawa i Sprawiedliwości, gdyby nie polityka rządu PiS prowadzona przez byłą Premier Panią Beatę Szydło oraz obecnego Premiera Mateusza Morawieckiego. To dzięki takim programom jak: obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, Rodzina 500 plus, Mieszkanie plus, uszczelnienie systemu VAT, podniesienie najniższych rent i emerytur, 300-złotowa wyprawka dla uczniów, leki dla seniorów 75 plus, czy też program Dostępność plus i wielu innych, nasze ugrupowanie stało się najbardziej wiarygodnym podmiotem politycznym po obaleniu systemu totalitarnego. Wymienione działania są potwierdzeniem realizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość programu. My Dotrzymujemy Słowa.
Aby zakończyć tą część mojego wystąpienia zacytuję słowa Prezesa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane na ostatnim Kongresie PiS: „Potrzeba ludzi, którzy nie tylko mają program, ale są uczciwi i dotrzymują słowa. To jest znak firmowy Zjednoczonej Prawicy”.
W tym miejscu pragnę zachęcić mieszkańców gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego do współpracy z nami oraz większej aktywności politycznej i samorządowej.
Chciałem z tego miejsca jeszcze raz podziękować obecnym tu osobom, którzy zaangażowali się w samorządową kampanię wyborczą, dzięki czemu wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość może realizować program, któremu przyświeca najważniejszy cel: „Aby Polakom żyło się lepiej”.
Następnie podkreślił jak ważnym dla nas wszystkich jest nadchodzące święto:
„Przed nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin niezwykle wyjątkowe. To czas, który pozwala nam zapomnieć o codziennych obowiązkach, oderwać się od problemów życia codziennego. Jest to chwila niezwykła dla nas wszystkich. Święta, bowiem jednoczą ludzi. Cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni.” Złożył zebranym życzenia i poprosił znakomitych gości o podzielenie się swoimi przemyśleniami i uwagami.
Marszałek Senatu Maria Koc podsumowała minioną kampanię wyborczą oraz przedstawiła sukcesy i wyzwania stojące przed Prawem i Sprawiedliwością w Polsce oraz szczególnie tu w gminach i powiatach. Głos zabrał również wojewoda Sylwester Dąbrowski podsumowując wyzwania stojące przed władzami województwa, a życzenia wygłosił wierszem. Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Joanna Bala także złożyła życzenia zebranym.
Tradycyjnie już wyszkowscy duchowni wspólnie zwrócili się do zebranych, odmówiono modlitwę i przekazano błogosławieństwo na ten świąteczny czas.
Po podzieleniu się opłatkiem wszystkich zaproszono do wigilijnego stołu.
/J.Cz./

577 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podaruj dziecku misia

„Podaruj dziecku misia” to akcja zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Wyszkowie, w ramach obchodów urodzin Pluszowego...

Zamknij