ggg ggg ggg ggg

Spotkanie Mikołajkowe i rozświetlenie choinki w Serocku

W niedzielę, 3 grudnia w Serocku zapanowała świąteczna atmosfera. Mikołajkowy dzień z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia pierników.

Przy wejściu dzieci dostały małe pierniki, lecz to był jedynie przedsmak tego, co czekało na nie później!
Poza krótką historią piernika oraz recepturą na te przepyszne korzenne ciasteczka, poznały tajniki sprawnego i precyzyjnego zdobienia dużych ciasteczek. Podczas naszych warsztatów dzieci dowiedziały się w jaki sposób przy pomocy królewskiego lukru, słodkich ozdób i posypek efektownie udekorować pierniki. Odpowiednia technika sprawiła, że wyczarowały prawdziwe cuda zamknięte w jednym dużym pierniku! Samodzielnie wykonane przez dzieci pierniki będą fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego na nadchodzące święta…
Koleje losu Mikołaja w zabawny sposób opowiedzieli nam aktorzy Teatru Pomarańczowy Cylinder, podczas popołudniowego spektaklu pt. „Pierwsza gwiazdka”. Komedia totalna, śmieszne dialogi, zwariowane sytuacje i barwni bohaterowie – historia z czasów, gdy Mikołaj nie miał jeszcze swojej długiej siwej brody, bo był jeszcze młody i dopiero zaczynał swoją przygodę z rozdawaniem dzieciom prezentów! Jego pomocnikami byli Renifer Ryszard oraz sympatyczny Elf, a Zajączek, czyli gość ze Świąt Wielkanocnych, bardzo chciał ich wszystkich poznać. Specjalnie dla wszystkich osób spragnionych większych wrażeń, którym mało jeszcze przygód, po spektaklu rozpoczęły się animacje. W unikatowym, dowcipnym stylu Renifer Ryszard rozpoczął zabawy, a w międzyczasie dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem!
Gdy wszyscy jeszcze zabawnie pląsali, na zewnątrz czekał już powóz Mikołaja i jego pomocników. W świątecznym nastroju wyruszyliśmy w pochodzie Mikołajów, by w magiczny sposób obudzić ducha świąt i rozświetlić choinkę na serockim Rynku!
Za niezapomniany wieczór dziękujemy naszym pomocnikom: Sołectwu Jadwisin, Serockiej Akademii Seniora oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej.
Zapraszamy też na XXVI Spotkanie Wigilijne ze wspólnym kolędowaniem, jarmarkiem i poczęstunkiem, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 grudnia na serockim Rynku. Nie zabraknie też Mikołaja!
/opr. kw; źródło: kultura.serock.pl/

285 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie z Nadmy dla Niepodległej i pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie

W ramach obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie wraz z artystami z...

Zamknij