ggg ggg

Spotkanie burmistrza z ICCC

Obecnie trzy pary pociągów: „Leśmian”, „Nałkowska” i „Orzeszkowa” PKP Intercity zatrzymują się na stacji Łochów. Pociągi jeżdżą na trasach Białystok – Jelenia Góra i Białystok – Łódź Fabryczna. Jest to pilotażowy program spółki na okres wakacyjny dla Łochowa. O uruchomienie przystanku dla pociągów pośpiesznych w Łochowie zabiegały od ubiegłego roku władze miasta.

 

fot1

Aby utrzymać ten stan rzeczy i żeby podróżni mogli korzystać z pociągów pośpiesznych, 25 sierpnia, burmistrz Robert Gołaszewski spotkał się w Łochowie z Markiem Chraniukiem, Prezesem Zarządu PKP Intercity. Celem spotkania była analiza statystyk osób korzystających z usług PKP Intercity. Burmistrz Gołaszewski przedstawił i uargumentował potrzebę postojów pociągów pośpiesznych w Łochowie, z których korzystają nie tylko mieszkańcy gminy. Takie rozwiązanie zdecydowanie skraca czas dojazdów do pracy dla osób, które są zatrudnione w centralnej i zachodniej części Warszawy. Burmistrz poprosił o uwzględnienie w przyszłości postojów na stacji Łochów pociągów jadących w godzinach szczytu. Z usług PKP ICCC skorzysta też młodzież studiująca w Białymstoku i Łodzi co skróci im zdecydowanie dojazd do uczelni.
W trakcie spotkania obydwaj Panowie zwrócili uwagę, że ceny biletów i ulgi są porównywalne z ofertą innych przewoźników. Podróżni przyzwyczajają się, że z Łochowa można bezpośrednio dojechać do Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry, a z każdym kolejnym dniem i miesiącem zainteresowanie tymi połączeniami będzie wzrastać.
Na dzień dzisiejszy trudno mówić o konkretnych ustaleniach piątkowego spotkania, ponieważ na trasie kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Sadowne trwa modernizacja linii kolejowej. Wiadomo jednak, że jeśli z kursów będzie korzystało niewiele osób, nie uda się zatrzymać pociągów pośpiesznych w Łochowie.
Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim, Burmistrz Łochowa zaprosił Prezesa Chraniuka do zwiedzenia wyremontowanego budynku dworca kolejowego, którego oddanie planuje się w listopadzie br. /Info/

 

1 132 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Takich dożynek jeszcze w Wołominie nie było…

W ubiegłą niedzielę, 27 sierpnia Wołomin był gospodarzem Dożynek Diecezjalno – Powiatowo – Gminnych. Wydarzenie rozpoczęło się kolorowym korowodem wieńców...

Zamknij