ggg ggg
ggg ggg

Spotkajmy się przy fontannie, czyli Dni Łochowa (20.08.2013)

Sobota 17 sierpnia okazała się wyjątkowo miłym dniem do wybrania się do centrum Łochowa na Plac przy fontannie, by w gronie mieszkańców Łochowa oraz gości z okolic spędzić kilka godzin na dobrej zabawie.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dni Łochowa 2013 składały się jakby z dwóch imprez: tradycyjnego festynu oraz propozycji KARAWANY – Wędrującego Festiwalu Sztuki. Dni Łochowa zostały wpisane w działania Festiwalu Zbliżenia Kultur i mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawy koncert Zespołu Bandurzystek „Słoneczna struna” z Ukrainy.  W programie znalazły się również prezentacje miejscowego Ogniska Muzycznego działającego przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Aleksandra Sewer, Patrycja Ceryngier, Wojciech Kuchta -utalentowana młodzież zachwyciła wszystkich pięknymi głosami oraz wykonaniem znanych przebojów. Występy Kabaretu Łochowskiego wprowadziły element humoru i życzliwego podśmiewywania się z naszej rzeczywistości. Kierująca zespołem Jola Abramczyk w towarzystwie Błażeja małego gitarzysty, zapowiadała piosenki i skecze na temat miłości. Piosenki mówiły o miłości do Łochowa, do mężczyzny i o innych rodzajach tej miłości (do doskwierających nam polskich instytucji), a nawet o miłości do… Funduszu Zdrowia.

Kolejny występ przygotowały panie z Zespołu Gwizdalanki i obejrzeliśmy obrzędy przedweselne. Rewelacyjna okazała się Kapela Łochowska w repertuarze z przedwojennej Warszawy. Pomiędzy występami zespołów, obok sceny rozlokowała się Karawana z przestrzennymi instalacjami dla całych rodzin oraz ze spektaklami Teatru AKT. Zaprezentowano spektakl dla najmłodszych pt. „ Śmietnik” oraz spektakl rodzinny pt. „In Blue”, a w międzyczasie dzieci przygotowały przedstawienie „Czarownice”. Niezwykle uroczy okazał się wykonany na scenie przez dzieci i dorosłych taniec motylków. Po zakończeniu wszystkie dzieci otrzymały upominki. Odczytano wyniki i przyznano nagrody uczestnikom pleneru rzeźbiarskiego. Prace artystów zostały rozmieszczone w centralnej części placu – wokół fontanny. O plenerze i pracach nasi czytelnicy będą mogli przeczytać w kolejnym numerze „KURIERA W…”. Niewątpliwą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją był koncert zespołu „Czerwone Gitary”, na który kilku tysięczna publiczność czekała z niecierpliwością przez kilkadziesiąt minut. Jak było do przewidzenia, gorąco powitano członków zespołu, a przede wszystkim Jerzego Skrzypczyka: muzyka, kompozytora, wokalistę i współzałożyciela zespołu „Czerwone gitary”, obecnie w drugiej wersji zespołu grającego na perkusji oraz wieloletniego gitarzystę, również muzyka z pierwotnego zespołu założonego w 1965 r. Jurasa Koselę. Piosenki doskonale znane publiczności były wraz z wykonawcami głośno śpiewane i zapewne nie jednemu z widzów przypomniały czasy ich młodości.
Dni Łochowa zakończyła tzw. wakacyjna Noc DJ. Do tańca zachęcali DJ: Adam Mansell. Maestro Nice, DAMEZ                  /J.Cz./

Galeria zdjęć

994 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
93. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 (20.08.2013)

Na wyszkowskie uroczystości związane z Bitwą Warszawską 1920 roku zaprosił mieszkańców burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz dziekan dekanatu wyszkowskiego ks....

Zamknij