ggg ggg

Spotkajmy się przy fontannie, czyli Dni Łochowa (20.08.2013)

Sobota 17 sierpnia okazała się wyjątkowo miłym dniem do wybrania się do centrum Łochowa na Plac przy fontannie, by w gronie mieszkańców Łochowa oraz gości z okolic spędzić kilka godzin na dobrej zabawie.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dni Łochowa 2013 składały się jakby z dwóch imprez: tradycyjnego festynu oraz propozycji KARAWANY – Wędrującego Festiwalu Sztuki. Dni Łochowa zostały wpisane w działania Festiwalu Zbliżenia Kultur i mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawy koncert Zespołu Bandurzystek „Słoneczna struna” z Ukrainy.  W programie znalazły się również prezentacje miejscowego Ogniska Muzycznego działającego przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Aleksandra Sewer, Patrycja Ceryngier, Wojciech Kuchta -utalentowana młodzież zachwyciła wszystkich pięknymi głosami oraz wykonaniem znanych przebojów. Występy Kabaretu Łochowskiego wprowadziły element humoru i życzliwego podśmiewywania się z naszej rzeczywistości. Kierująca zespołem Jola Abramczyk w towarzystwie Błażeja małego gitarzysty, zapowiadała piosenki i skecze na temat miłości. Piosenki mówiły o miłości do Łochowa, do mężczyzny i o innych rodzajach tej miłości (do doskwierających nam polskich instytucji), a nawet o miłości do… Funduszu Zdrowia.

Kolejny występ przygotowały panie z Zespołu Gwizdalanki i obejrzeliśmy obrzędy przedweselne. Rewelacyjna okazała się Kapela Łochowska w repertuarze z przedwojennej Warszawy. Pomiędzy występami zespołów, obok sceny rozlokowała się Karawana z przestrzennymi instalacjami dla całych rodzin oraz ze spektaklami Teatru AKT. Zaprezentowano spektakl dla najmłodszych pt. „ Śmietnik” oraz spektakl rodzinny pt. „In Blue”, a w międzyczasie dzieci przygotowały przedstawienie „Czarownice”. Niezwykle uroczy okazał się wykonany na scenie przez dzieci i dorosłych taniec motylków. Po zakończeniu wszystkie dzieci otrzymały upominki. Odczytano wyniki i przyznano nagrody uczestnikom pleneru rzeźbiarskiego. Prace artystów zostały rozmieszczone w centralnej części placu – wokół fontanny. O plenerze i pracach nasi czytelnicy będą mogli przeczytać w kolejnym numerze „KURIERA W…”. Niewątpliwą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją był koncert zespołu „Czerwone Gitary”, na który kilku tysięczna publiczność czekała z niecierpliwością przez kilkadziesiąt minut. Jak było do przewidzenia, gorąco powitano członków zespołu, a przede wszystkim Jerzego Skrzypczyka: muzyka, kompozytora, wokalistę i współzałożyciela zespołu „Czerwone gitary”, obecnie w drugiej wersji zespołu grającego na perkusji oraz wieloletniego gitarzystę, również muzyka z pierwotnego zespołu założonego w 1965 r. Jurasa Koselę. Piosenki doskonale znane publiczności były wraz z wykonawcami głośno śpiewane i zapewne nie jednemu z widzów przypomniały czasy ich młodości.
Dni Łochowa zakończyła tzw. wakacyjna Noc DJ. Do tańca zachęcali DJ: Adam Mansell. Maestro Nice, DAMEZ                  /J.Cz./

Galeria zdjęć

1 208 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
93. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 (20.08.2013)

Na wyszkowskie uroczystości związane z Bitwą Warszawską 1920 roku zaprosił mieszkańców burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz dziekan dekanatu wyszkowskiego ks....

Zamknij