ggg ggg ggg ggg

Śpiewamy dla Ciebie, Polsko

10 lutego uczniowie ze szkół podstawowych gminy Łochów brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego ,,Śpiewamy dla Ciebie – Polsko“, zorganizowanym przez Szkołę im. Wincentego Witosa w Gwizdałach, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego.

W MiGOK w Łochowie zabrzmiały piękne pieśni patriotyczne i powstańcze w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Ziemi Łochowskiej. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty wokalne w pieśniach patriotycznych, które na przestrzeni lat powstawały z potrzeby serca Polaków, zagrzewały do walki, dodawały otuchy w najbardziej dramatycznych chwilach i budziły nadzieję na lepszą przyszłość. To była wspaniała, wyśpiewana lekcja historii.
Jury wyłaniając laureatów pod uwagę wzięło dobór repertuaru, jego wartości artystyczne, interpretację, dykcję, muzykalność i umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny – zaangażowanie, ruch sceniczny, oddanie klimatu pieśni.
W kategorii „zespoły klasy IV-VIII”, werdyktem jury, pierwsze miejsce zdobyła Klasa 5 ze Szkoły Podstawowej
Nr 1 w Łochowie, drugie miejsce Klasa 5 z Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Julinie, a trzecie Klasa 4 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łochowie. W kategorii „duety i soliści klasy IV-VIII” pierwsze miejsce otrzymała Michalina Szelest i Szymon Śliwowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łochowie, drugie miejsce Karolina Puchta, trzecie Kacper Marchlik, oboje ze Szkoły Podstawowej w Kamionnie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Zofia Molska ze Szkoły Podstawowej w Gwizdałach i Kamil Wielgat ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku.
Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych również się zaprezentowali w konkursie i jury przyznało im po dwie nagrody. I tak, kolejno otrzymały je zespoły: „Wesołe Trójeczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łochowie i Zespół Klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Gwizdałach, soliści i duety: Kuba Pycz i Oliwia Filipowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łochowie i Gabriela Myszkowska ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku.
Zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
/Info UG Łochów/

396 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyjątkowa uroczystość w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

7 lutego 2023 r. w ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbyła się akademia upamiętniająca walki w Węgrowie, którą...

Zamknij