ggg ggg

Smyczki w cieniu parkowych drzew (24.07.2012)

„Od Bacha do Beatlesów” koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Forza zgromadził w wyszkowskim parku całkiem spora widownię.

Około 200 osób spacerowało, słuchało lub przystanęło na parę chwil pod cienistymi drzewami, aby z zachwytem posłuchać muzyki płynącej z niewielkiej sceny ustawionej pośrodku Parku Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie. Pogoda w niedzielny wieczór 22 lipca również dopisała, więc ten nietypowy pomysł z zaproponowaniem mieszkańcom koncertu smyczkowego na świeżym powietrzu, udał się znakomicie. Należy pochwalić burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” i dyrektora Mariusza Kowalskiego wraz z pracownikami za świetny pomysł wakacyjnej rozrywki dla mieszkańców. Plenerowy koncert muzyki nie tylko klasycznej w ramach akcji „Wyszków zaprasza na weekend” bardzo nam się podoba. Podpowiadamy, aby wakacyjną rozrywkę w parku w przyszłym roku rozwinąć i co tydzień zapraszać na inny koncert.


Niedzielny koncert w Wyszkowie w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Forza zapowiadała Nina Wilczyńska. Przedstawiła wykonawców tj.: Michała Jarmułę – I skrzypce, Katarzynę Paciorkiewicz-Jarmułę – II skrzypce, Agnieszkę Jarzęcka – altówka, Tomasza Jarzęckiego – wiolonczela.
Kwartet istnieje od 1999 roku i w skład wchodzą absolwenci wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznych w Warszawie i w Kielcach, członkowie czołowych polskich orkiestr symfonicznych takich jak Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa i Warszawska Opera Kameralna. Występy przyjmowane są bardzo ciepło, gdyż w ich repertuarze każdy może znaleźć coś dla siebie. Program jest zróżnicowany, gdyż prezentują utwory od renesansu aż do muzyki XX wieku. Wykonują muzykę klasyczną, miniatury opracowane przez siebie do muzyki popularnej i tanecznej oraz przeboje i standardy muzyki rozrywkowej.

W programie usłyszeliśmy m.in.:
Te deum – Charpentier
Przyjazd królowej Saby – J. f. Haendel
Eine kleine nacht music cz. I – W. A. Mozart
Menuet  – L. van Beethowen
Walc kwiatów – P. Czajkowski
Potpourri – J. Straus
Tango – I. Albeniz
Cinema paradiso – E. Morricone
Easy Winners oraz Pleasant moments – S. Joplin
Moon River – H. Mancini
Hey Jude  oraz Leddy Madonna- The Beatles
Hello Dolly – J. Herman
Por una Cabeza – C. Gardel
New York – J. Kander

Na zakończenie nie obyło się bez bisów kilku utworów, które muzycy gorąco oklaskiwani wykonali dla wyszkowskiej publiczności.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

820 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budynek po byłej szkole w Kamieńczyku zatętni życiem (24.07.2012)

Władze gminy Wyszków i Fundacja „W dobrą Stronę”, która zamierza utworzyć w budynku byłej szkoły w Kamieńczyku Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii,...

Zamknij