ggg ggg ggg

#SmartCityForum2022 z udziałem burmistrza Jerzego Bauera

14 i 15 czerwca burmistrz Jerzy Bauer gościł we Wrocławiu na #SmartCityForum2022 – była to już XIV edycja wydarzenia łączącego świat samorządu, biznesu i nowych technologii.

Burmistrz Jerzy Bauer na zaproszenie organizatorów uczestniczył w debacie „Małe miasta i wsie też mogą być SMART!”. Mówił tam o Ostrowi Mazowieckiej jako miejscu, gdzie technologia służy poprawie warunków życia ludzi.
Przytoczył „obieranie kierunku smart na miarę możliwości małego miasta”, które nie chce konkurować z aglomeracjami takimi jak Warszawa, ponieważ dysponuje innymi zasobami. Wdrażanie „smartowych” rozwiązań polega w Ostrowi np. na poprawie efektywności zarządzania ciepłem (termomodernizacje), przywracania do życia budynków (rewitalizacje Muzeum Dom Rodziny Pileckich czy MBP), poprawie świadczenia usług publicznych (np. cyfryzacja Urzędu Miasta) i budowaniu małej i dużej infrastruktury (ścieżki rowerowe).
Zmiany były możliwe dzięki środkom pomocowym, co obrazują liczby: budżet Ostrowi Mazowieckiej wykonany za 2015 rok wyniósł 60 mln zł, natomiast środki pomocowe pozyskane z różnych źródeł przez Miasto i jego instytucje w latach 2015-2020, to znacznie ponad 120 mln. Pomogły one wprowadzić wiele zmian służących ludziom. Dzisiaj są już one zauważane i docenione przez mieszkańców a i Miasto coraz sprawniej posługuje się rozwiązaniami #smart, w szczególności w jego społecznym wymiarze.
Debatę prowadził dr hab. Sławomir Kalinowski, (prof. IRWiR PAN), w panelu uczestniczyli także:
Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu,
Waldemar Paluch, Burmistrz Jarosławia,
Małgorzata Ciechomska, Dyrektorka Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Smart City, Orange Polska.

Smart City Forum to największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. To platforma wymiany doświadczeń tworzona m.in. przez przedstawicieli administracji publicznej, prezesów i dyrektorów wiodących firm, ekspertów z zagranicy prezentujących innowacyjne rozwiązania w modelowaniu krajobrazu współczesnego miasta.

/Info UM Ostrów Mazowiecka/

244 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza przebudowa sali gimnastycznej w „Rubinku”

W dniu 13 czerwca br. przedstawiciele władz Powiatu Ostrowskiego podpisali umowę z Wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie...

Zamknij