ggg ggg
ggg ggg

Słuchacze Łochowskiego Uniwersytetu nadal się nie nudzą

Jeszcze nie tak dawno, 17 listopada 2018 r. odbył się wyjazd Słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Warszawskiej Opery Kameralnej, w którym mogły brać udział również klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łochowie w ramach projektu „Trzy Kroki do Kultury„ dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszy Promocji Kultury. Uczestnicy obejrzeli 2 spektakle: „Nocleg w Apeninach” oraz „Szwajcarska Chatka” mieli również tego dnia spotkanie z Piotrem Iwickim (polski muzyk, perkusista), który zapoznał słuchaczy z historią obiektu oraz z działaniem WOK.

Kolejną atrakcją była potańcówka andrzejkowa 28 listopada. Podczas tego spotkania Studenci mogli pokazać swoje umiejętności taneczne, a także mogli uczestniczyć w lekcji tanga.

W międzyczasie odbywały się również wyjazdy do Tłuszcza w ramach projektu „Pięćdziesiąt twarzy Seniora” na wykłady organizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tłuszczu.
W ramach tego projektu odbyły się również dwa warsztaty rękodzielnicze, na których Studenci wykonali wspaniałe bombki oraz kolorowe mydełka.

10 grudnia Słuchacze ŁUTW uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym. W uroczystości wzięli udział również zaproszeni goście: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, ksiądz Prałat Tadeusz Osiński, Beata Załecka – Dyrektor Biblioteki w Łochowie oraz Agnieszka Szewczyk właścicielka agencji Banku PKO SA w Łochowie.
Na zakończenie spotkania wszyscy przeszli do nowej sali kinowo – widowiskowej, aby wziąć udział w koncercie chóru wielopokoleniowego kończącego projekt „Trzy Kroki do Kultury”.
Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno pieśni ludowe, kolędy, jak i pastorałki.
Chórzyści pomimo kilku spotkań w jakich wzięli udział, pokazali bardzo duży poziom swoich umiejętności. W dużej mierze jest to również zasługa ich prowadzącego – Roberta Lipki znanego z prowadzenia wielu grup muzycznych, między innymi „Cała Praga Śpiewa”. Koncert bardzo się wszystkim podobał.
/Aa/

339 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jeszcze w tym roku zadziała dworzec autobusowy

Ze względu na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa i godziwych warunków podróżującym i przewoźnikom, burmistrz Jerzy Bauer i starosta ostrowski Zbigniew Chrupek...

Zamknij