ggg ggg

Ślubowanie pierwszaków z SP nr 1

Uroczystość, która odbyła się 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie była wyjątkowo radosna i podniosła – uczniowie klas I ślubowaniem potwierdzili swoją przynależność do społeczności szkolnej.

fot1

Do tradycji polskich szkół weszła doroczna uroczystość – przyjęcie nowych uczniów w poczet braci szkolnej. W wyszkowskich szkołach, po okresie intensywnych przygotowań pierwszoklasiści przystępują do ślubowania klas I oraz pasowania na ucznia. Uroczystość szkolna ma odpowiednią oprawę: poczet sztandarowy, na który przedstawiciele klas pierwszych ślubują, udział biorą goście, są obecni rodzice oraz dyrekcja szkoły. 26 października 2017 r. uroczyście ślubowały trzy klasy pierwsze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Jest to pierwszy rocznik rozpoczynający naukę w 8-klasowej szkole podstawowej i jak podkreślała dyrektor szkoły Hanna Dziubiel kolejną tak piękną uroczystością będzie pożegnanie szkoły. W sumie 75 uczniów pierwszej klasy wraz z wychowawcami stanęło w sali gimnastycznej, aby zaprezentować się i wysłuchać życzeń oraz gratulacji z tej wyjątkowej okazji. Wśród gości byli m.in.: przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, radny Jan Abramczyk i Jan Hryniewicz, przedstawicielka Klubu Przodujących Szkół Zofia Dawidzka. Każdy z gości miał wiele ciepłych słów dla naszych pierwszaków. Głos zabrała również wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Ewa Sobocińska oraz uczniowie z samorządu uczniowskiego. Błogosławieństwa udzielił dzieciom ks. Roman Karaś.
Po wykonaniu hymnu, przedstawieniu nowym uczniom sztandaru szkoły oraz patrona szkoły – Adama Mickiewicza przyszedł czas na prezentację talentów pierwszoklasistów: śpiewały, odpowiadały pięknie na zapytania, „Kto ty jesteś – Polak mały…”, a nieco później z entuzjazmem odśpiewały pieśń szkoły. Program artystyczny został przygotowany pod kierownictwem wychowawczyń: Kingi Kajma (kl. Ia), Anny Sieńkowskiej (kl. Ib) oraz Renaty Grodzickiej i Katarzyny Skoczeń (kl. I c). Przyszedł też moment wręczenia Aktu nadania sal, gdzie reprezentacje I a, I b, I c odebrały dokument i kwiaty z rąk starszych kolegów. Jednak najważniejszą chwilą uroczystości było ślubowanie pierwszaków na sztandar szkoły i pasowanie ich na ucznia przez dyrektor Hannę Dziubiel wielkim ołówkiem. Ponadto z rąk radnych miejskich dzieci otrzymały słodycze, a potem książki i dyplomy. Kulminacyjnym momentem było wejście rodziców z trzema olbrzymimi tortami udekorowanymi płonącymi racami. Każda klasa otrzymała swój tort i została zaproszona na degustację.
Wszystkie dzieci były niezmiernie podekscytowane całą uroczystością, a rodziny im towarzyszące uwieczniały pasowanie na ucznia fotografując ją i nagrywając na kamerą.

/J.Cz./

Galeria Zdjęć

761 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
223. rocznica bitwy pod Kobyłką

29 października 2017 roku odbyły się uroczystości upamiętniające bitwę pod Kobyłką. Punktem głównym obchodów stała się inscenizacja walk powstańczych 1794...

Zamknij