ggg ggg ggg

Siatkarze Campera Wyszków pokonali KPS Siedlce – ZDOBYLI MISTRZOSTWO I LIGI (13.05.2014)

Środa 7 maja na pewno zostanie w pamięci wyszkowskim siatkarzom. W decydującym piątym meczu Camper pokonał siatkarzy z Siedlec 3:0.

Wygrana sprawiła, że zawodnicy Campera zakończyli rozgrywki ligowe na I miejscu. To historyczny sukces naszego zespołu. W pięknym stylu, po trzysetowym boju pokonali w rozstrzygającym finale KPS Siedlce i zdobyli złote medale I Ligi Siatkarzy. Mecz odbył się w Wyszkowie, z wielkim dopingiem kibiców, a po zwycięstwie, z wybuchem olbrzymiej radością całej widowni. Rywalizacje o złoto zakończyli po serii meczów, które rozegrali wcześniej. Środowy wieczór przeszedł do historii wyszkowskiej siatkówki, gdyż jest to największy sukcesu klubu, który istnieje od 2007 roku. Siatkarze wyszkowskiego Campera zaczynali w rozgrywkach III ligi, potem grali w II, a następnie, jako zaplecze „PlusLigi”. Obecnym trenerem, który doprowadził swoja drużynę do tego spektakularnego zwycięstwa jest Jan Such. Ten ostatni piąty mecz siatkarze zakończyli ze złotymi medalami, a z tej wielkiej radości zostały otwarte butelki z szampanem.

dscf0070
Sam mecz przebiegał w napięciu i presji, bo przecież była to gra o zwycięstwo. Dwa sety poszły gładko, ale w trzecim wyszkowscy zawodnicy o włos przegraliby, gdyby nie wspaniała gra zawodników m.in.: Kaczorowskiego, Urbanowicza i Główczyńskiego. Wygrali trzeciego seta 25:20, a wcześniejsze 25:18 i 25:20, a cały mecz zakończyli wynikiem 3:0. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi. Wyszkowianie są niezwykle dumni ze swojej drużyny. /K.W./