ggg ggg ggg ggg

Serockie splendory dla Wojciecha

W niedzielę, 17kwietnia na serockim rynku było gwarno i tłoczno. Tego dnia bowiem zbiegły się tu aż dwie ważne imprezy.

123

Tego dnia rozpoczęło się coroczne Wojciechowe Świętowanie w połączeniu z jakże istotnym Piknikiem Ekologicznym. No i oczywiście był IV już Bieg Wojciechowy. W ramach pikniku zorganizowane zostało Ekostoisko, które jak zwykle miało funkcję edukacyjną. Dzięki przeprowadzanym w stoisku zabawom i konkursom wszyscy uczestnicy pikniku mogli poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny edukacji ekologicznej, dowiedzieć się m.in. jak ważna jest idea recyklingu, prawidłowej segregacji odpadów i właściwego postępowania z elektro-odpadami. Udział w konkursach nagradzany był ekoupominkami i sadzonkami bratków ogrodowych.
Ekoupominki mogły odebrać również osoby, które przyniosły do stoiska zużyte baterie i nakrętki od butelek plastikowych. Wszystkie zebrane nakrętki będą przekazane Schronisku dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim współpracującemu z gminą Serock, gdzie trafiają bezdomne zwierzęta z terenu tej gminy. Schronisko prowadzi akcję „Nakrętki zbieramy- psiakom pomagamy”, a dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na poprawę bytu podopiecznych schroniska.
Dodatkowo osoby, które w dniach 1 – 15 kwietnia dostarczyły do Miejsko–Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serocku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odebrały kupon, podczas trwania pikniku mogły odebrać sadzonki krzewów ozdobnych i kwiatów ogrodowych. Kulinarnie Piknik Ekologiczny wzbogacały niezawodne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gutów, Marynia, Dosina i Skubianki, które przygotowały eko-smakołyki m.in. pyszne ciasta, pierogi, żurek i przepyszny bigos. Nowością był udział w pikniku firm ogrodniczych z terenu naszej gminy: Ogrody – Zdunek Bartłomiej (Garden Plus) z Dosina oraz Mig Mag Szkółka Ogrodnicza z Borowej Góry, których prezentacje wzbogacały oprawę Pikniku Ekologicznego Obie firmy służyły uczestnikom pikniku poradami ogrodniczymi, a także ufundowały część rozdawanych nagród. Podczas trwania pikniku zapoczątkowana została również przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku Akcja „Drzewo 600-lecia”. Właściciele nieruchomości mogli składać pierwsze deklaracje udziału w akcji, która prowadzona będzie w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich miastu Serock. W 2017 roku posadzimy w mieście i gminie Serock 600 jubileuszowych drzew, opatrzonych okolicznościowym certyfikatem. Z piknikowej oferty skorzystało mnóstwo osób biorących udział w odbywającym się, w tym samym czasie na serockim rynku Biegu Wojciechowym. Piknik Ekologiczny tak, jak imprezy biegowe, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego organizacja pokazała, że impreza na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku.
Info+foto UG/ opr rc

2 151 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tej nocy, zgładzono Wolność w katyńskim lesie…

Tym motywem uczniowie radzymińskiej ,,Stalowej Jedynki” uczcili 76. rocznicę zbrodni katyńskiej. W dniach: 12 i 13 kwietnia, odbyła się uroczysta...

Zamknij