ggg ggg

Senator Anna Aksamit zaprasza do nowego biura (14.02.2012)

Otwarcie biura senator Anny Aksamit w Legionowie, które odbyło się 8 lutego zgromadziło ponad 100 osób. Przybyło mnóstwo ważnych i znakomitych postaci, a przecięcie wstęgi do nowych pomieszczeń w legionowskim Ratuszu odbyło się niezwykle uroczyście.


Początek uroczystości z powodu tak dużej ilości osób zaprzyjaźnionych i współpracujących z senator Anną Aksamit musiał odbyć się w sali konferencyjnej Ratusza. Wprowadzenia dokonał gospodarz, czyli prezydent Legionowa Roman Smogorzewski i nie ukrywał swojej radości z wybrania przez senator Annę Aksamit Ratusza, jako miejsca nowego biur Z kolei marszałek Senatu Bogdan Borusewicz był pod wrażeniem tak licznego zgromadzenia i umiejętności Pani Senator do zjednywania sobie mieszkańców oraz pozyskiwania współpracowników. I rzeczywiście w otwarciu uczestniczyli m.in.: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, senatorowie: Grażyna Sztark, Aleksander Pociej i Piotr Zientarski, posłowie: Andrzej Halicki i Zenon Durka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa Tadeusz Nalewajk, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Bogusław Nadolnik, przedstawiciele duchowieństwa: ks.płk. Sławomir Żarski, ks. prałat Lucjan Szcześniak, ks. prałat Hieronim Średnicki.

Na spotkanie przybyli także samorządowcy z terenów powiatów: legionowskiego, nowodworskiego, wołomińskiego, warszawskiego – zachodniego, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Urzędu Skarbowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowej Izby Gospodarczej.   Gospodarzami uroczystości byli: prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski oraz starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec. Gości powitał Roman Smogorzewski. Jak sam podkreślił, po raz pierwszy w historii Legionowa w jednym miejscu zebrało się pięciu Senatorów, na czele z Marszałkiem Senatu. Zwrócił także uwagę na znaczenie, jakie dla najbliższej okolicy ma fakt działalności biura senatorskiego na terenie powiatu. Następnie głos zabrał Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. W swoim wystąpieniu Marszałek jeszcze raz pogratulował Senator Annie Aksamit otrzymania mandatu zaufania od mieszkańców czterech powiatów oraz przypomniał jak duża odpowiedzialność się z tym wiąże. Senator Anna Aksamit gorąco podziękowała wszystkim zgromadzonym gościom zarówno za przybycie na otwarcie jej biura, jak również za pomoc, którą okazali podczas kampanii wyborczej. Potwierdziła także, że w swoich działaniach nigdy nie zapomni o regionie, z którego się wywodzi oraz o swojej dewizie, która towarzyszy jej przez całe życie – z ludźmi, dla ludzi. Po zakończeniu tej części spotkania wszyscy przeszli do pomieszczeń biura usytuowanego na II piętrze Ratusza. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec oraz senator Anna Aksamit. Następnie biuro zostało poświęcone przez ks. prałata Lucjana Szcześniaka oraz ks. płk Sławomira Żarskiego, a zebranych zaproszono do jego obejrzenia. Senator Anna Aksamit odebrało mnóstwo gratulacji, kwiatów i upominków.

 Senator RP Anna Aksamit bierze udział w pracach:
-Komisji Spraw Zagranicznych  Przedmiotem działania komisji są: polityka zagraniczna państwa, kontakty międzyparlamentarne i międzynarodowe stosunki gospodarcze.
– Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Przedmiotem działania komisji są: prawna ochrona rodziny oraz problemy ekonomiczne, mieszkaniowe i wychowawczo-kulturowe rodziny, polityka socjalna państwa, prawo pracy, polityka zatrudnienia i walka z bezrobociem, system ubezpieczeń społecznych, ochrona pracowników, w tym bezpieczeństwo i higiena pracy, problemy osób niepełnosprawnych.
Biuro będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców po wcześniejszym kontakcie telefoniczny 22 766-25-32 lub mailowym biuro@annaaksamit.pl. Nad sprawami biura czuwać będzie Dorota Wróbel-Górecka- dyrektor Biura Senatorskiego.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

Dla zainteresowanych  mieszkańców podajemy dane:
Biuro Senatorskie Senator Anny Aksamit
ul. marsz. J. Piłsudskiego 41 lok. 3.01
05-120 Legionowo 
tel./fax 22 766 25 32
e-mail:  biuro@annaaksamit.pl

1 486 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zrobieni w Greka (14.02.2012)

A więc oficjalnie stało się. Reprezentacja bankrutującej Grecji będzie rezydowała w Legionowie. Tak, dokładnie rezydowała będzie w całkiem miłym hoteliku...

Zamknij