ggg ggg

„Schowek” skończył 15 lat!

W piątek, 30 listopada odbyły się uroczyste obchody 15. lecia działalności Świetlicy Środowiskowej „Schowek” w Ząbkach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: ks. Andrzej Kopczyński, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek wraz z Waldemarem Stacherą, przewodniczącym Rady Miasta Ząbki i Edytą Kalatą, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Ząbki, a także dyrektorzy szkół i placówek z terenu Ząbek, a także komendant Straży Miejskiej Zbigniew Forysiak, Ewa Michalak, prezes Stowarzyszenia „Empatia” oraz jego założycielka Anna Kamińska,
Gości powitała gospodyni, kierownik świetlicy Justyna Fijałkowska wraz z wychowawcami, wychowankami oraz absolwentami i przyjaciółmi wspierającymi świetlicę.
Były występy, wspólne śpiewanie i wspaniały tort. Były także życzenia. Podczas przedstawienia wystąpili wychowawcy wraz z wychowankami, a pokazany spektakl odzwierciedlał, to z jakimi problemami dzieci i młodzież trafiają do świetlicy i jaką otrzymują tu pomoc. Był także pokaz zdjęć i filmów z działalności świetlicy z ostatnich 15 lat oraz księga pamiątkowa. Furrorę zrobiła „Fotobudka”, w której można było sobie zrobić zdjęcie z logo świetlicy.
Wręczono także statuetki „Przyjaciel Schowka”. Statuetki są wręczane co 5 lat i tym razem przyznano je: Grażynie Świeżak, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Ząbkach, Beacie Alberskiej z Fundacji „Bez Wizy”, Sławomirowi Dubie z firmy Grupa DSF, Mariuszowi Ryciakowi z Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach, Radosławowi Szczurkowi, który organizuje paczkę challenge dla Schowka i Annie Stankiewicz z Fundacji „Formika Dzieciom”.
Podczas uroczystości panowała wspaniała, pełna ciepła, atmosfera życzliwości i wzajemnej sympatii.
Przypomnę, że świetlice środowiskowe, głównie skupiają młodzież i dzieci, których sytuacja życiowa z jakiegoś względu stała się trudna, a zadaniem świetlicy jest wsparcie takiego potrzebującego pomocy, młodego człowieka. W świetlicy można odrobić lekcje, nauczyć się różnych pożytecznych czynności, jak choćby przygotowanie posiłku, czy współpracy, można także zjeść, porozmawiać z życzliwymi i otwartymi wychowawcami czy też z rówieśnikami.
W Ząbkach funkcjonują dwie publiczne świetlice, druga, a raczej pierwsza, która powstała w Ząbkach, tj. „Harcówka”, obchodziła niedawno 20 rocznicę działalności.
Wychowawcom i wychowankom „Schowka”, a także „Harcówki” życzymy, by zawsze było tam tak sympatycznie i aby każdy kto tam zawita, znalazł to czego potrzebuje.

/Iwona Potęga/

1 043 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radość z otwarcia nowego skrzydła przedszkolnego w Starych Załubicach

W miniony poniedziałek, 3 grudnia uroczyście otwarto nowe skrzydło budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach (gm. Radzymin)....

Zamknij