ggg ggg ggg

Rządowe wsparcie dla oświaty. Ostrowskie Szkoły z nowymi laptopami

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło wyniki naboru w ramach Osi I. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Powiat Ostrowski złożył wniosek o przyznanie grantu w ramach projektu „ZDALNA SZKOŁA” i otrzymał środki w wysokości 100 000 zł na sfinansowanie zakupu laptopów.
Zostaną one przekazane do nauki zdalnej nauczycielom i uczniom z 6 szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski. Nauczyciele wykorzystają je do zdalnego nauczania i przekazywania wiedzy, natomiast uczniowie uzyskają możliwość edukacji bez wychodzenia z domu.
Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni, spowodowane ogłoszonym stanem epidemii w naszym kraju, wymusiło stosowanie nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów w domach. Niestety, wielu z nich nie posiada odpowiedniego do tych celów sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Postulaty o zakup takich urządzeń płynęły od dyrektorów placówek oświatowych. Z pomocą w tym obszarze przyszedł im polski rząd oraz lokalny samorząd. Tuż po Świętach Wielkanocnych zakupione laptopy trafiły do najbardziej potrzebujących.
Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
/Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej/

151 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka ogłosiło zakaz wstępu do lasu od dnia 26.04.2020r.

Od niedzieli, 26 kwietnia 2020 r. wprowadzony został zakaz wstępu do lasów Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, aż do odwołania. Powodem zakazu...

Zamknij