ggg ggg

Rusza budowa placu NIVEA (19.06.2012)

W samym środku parku miejskiego w Ząbkach powstanie plac zabaw, ufundowany przez firmę NIVEA z okazji 100 – lecia jej istnienia. Podobne place powstaną na terenie całego kraju, a o ich lokalizacji zadecydowali internaucie w specjalnym głosowaniu.

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęto głosowanie na lokalizację 100 placów zabaw, które firma NIVEA postanowiła sprezentować najmłodszym. Na zwycięskiej liście znalazło się Miasto Ząbki z 72 365 głosami oddanymi w rankingu opublikowanym na stronie internetowej NIVEA. Głosowanie odbywało się w czterech etapach, każdy trwający przez okrągły miesiąc. Na zakończenie każdego z etapów przyznawano nagrodę około 25 najaktywniejszym lokalizacjom. Ząbki okazały się zwycięskie już w trzecim etapie.  Bez wątpienia duży wpływ na ten sukces miały władze miasta i Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, którzy natychmiast po ogłoszeniu konkursu rozpoczęli akcję promocyjną. Były ulotki, plakaty, a także utworzone wydarzenie na facebooku. Mieszkańcy zjednoczyli siły w codziennym głosowaniu i udało się – Ząbki wygrały plac zabaw, który już niebawem powstanie w Parku Miejskim im. Szuberta.
– Bardzo cieszymy się, że właśnie u nas powstanie plac zabaw NIVEA – mówi wiceburmistrz Artur Murawski – Dla mieszkańców naszego miasta był to pewnego rodzaju sprawdzian z mobilizacji i przyznam, że spisaliśmy się na medal. Uchylę rąbka tajemnicy, że dla najaktywniejszych głosujących planujemy drobne niespodzianki, ponieważ to w dużej mierze dzięki nim dzieciaki będą mogły szaleć do woli w parku miejskim, na nowym placu – dodaje.
Prace w parku miejskim już ruszyły. Został wykonany wykop i nawieziony piasek, a teren ogrodzono. Niebawem pojawią się na nim wysokiej klasy wieloelementowe zestawy zabawowe, element sprawnościowy, huśtawki, sprężynowe bujaki, karuzela i piaskownica. Planowo otwarcie placu odbędzie się 7 lipca.
Anna Sajnog

974 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czterdzieści motocykli na czterdziestoleciu Domu Dziecka w Równem… (19.06.2012)

W ubiegła niedzielę, 17 czerwca obchodzony był jubileusz czterdziestolecia Domu Dziecka w Równem. Z tej okazji placówkę odwiedzili motocykliści z...

Zamknij