ggg ggg

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego ,,Plastyczna interpretacja poezji ks. Jana Twardowskiego”

29 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pod patronatem Wójta Gminy Małkinia Górna, „Plastyczna interpretacja poezji ks. Jana Twardowskiego”.

Konkurs ten jest przeprowadzany co 2 lata i ma na celu upowszechnianie twórczości księdza Jana „od biedronek”, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich oraz współpracę szkół podstawowych z terenu gminy Małkinia Górna.
W tym roku tematem prac plastycznych była MATKA. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów z sześciu szkół naszej gminy. Uczestnicy inspirowali się twórczością patrona szkoły oraz własnymi przeżyciami, uczuciami i przemyśleniami związanymi z matką.
Pierwszy etap tego konkursu odbył się 9 maja 2019 roku i polegał na samodzielnym wykonaniu pracy w dowolnej technice, na terenie SP w Glinie. Następnie komisja konkursowa, pod kierunkiem plastyczki p. Marty Horodok oceniła prace i przyznała miejsca w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII.
Na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, oprócz uczestników konkursu i ich opiekunów, przybyli: Pani Bożena Kordek, Wójt Gminy Małkinia Górna oraz ks. Prałat Stanisław Skarżyński.
Nagrody zostały ufundowane przez Panią Wójt oraz przez ks. Prałata Jarosława Hrynaszkiewicza, proboszcza Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku.
Uroczystość uświetniła krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VII i VIII pod kierunkiem p. Anny Małeckiej.
Pani Dyrektor Justyna Brzozowska podziękowała wszystkim uczestnikom i gościom za udział w konkursie i w uroczystości, zapraszając do dalszej współpracy.
/Info/

392 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
XXXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Tłuszczu

„To jest moja Matka, ta Ojczyzna” Jan Paweł II Ogólnopolska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II zrzesza szkoły noszące imię...

Zamknij