ggg ggg
ggg ggg

„Róże Burmistrza Tłuszcza” rozdane!

W ubiegłą sobotę, 9 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana PawłaIII odbył się finał dziewiątej edycji plebiscytu „Róża Burmistrza Tłuszcza”. Podczas uroczystej gali Burmistrz Paweł Bednarczyk przyznał doroczne nagrody najbardziej zasłużonym Mieszkankom gminy.

Finałową Galę plebiscytu, zorganizowaną w ubiegłosobotnie popołudnie, w ramach obchodów Dnia Kobiet, po mistrzowsku i z humorem poprowadziła Wioleta Kur – dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu wraz z Michałem Galickim.
Po słowie wstępu i oficjalnym powitaniu zgromadzonych, prowadzący oddali głos gospodarzowi gali, burmistrzowi Tłuszcza Pawłowi Bednarczykowi, który w swoim przemówieniu wyraził uznanie dla działalności kobiet i ich zaangażowania w życie gminnej społeczności.
– Polska kobieta zawsze stawiana była na piedestale. Ceniono ją jako gospodynię, matkę i żonę. Zawsze była i jest podstawą dla swojej rodziny, potrafiąc pogodzić obowiązki domowe z pracą zawodową. Co więcej, kobiety znajdują czas, aby myśleć i działać na rzecz innych, czego zgłaszane Panie do dziewiątej edycji plebiscytu „Róża Burmistrza Tłuszcza” są najlepszym przykładem – mówił burmistrz Paweł Bednarczyk zwracając się do nominowanych w tegorocznym plebiscycie Pań: – Nie sposób wymienić wszystkich działań, które podejmujecie. Za wszystkie działania pragnę złożyć Wam serdeczne podziękowania, bo wiem, ile pracy one kosztowały. Życzę Wam, abyście zawsze odczuwały radość i satysfakcję, niech poczucie spełnienia będzie obecne w Waszym życiu, a Dzień Kobiet niech trwa cały rok. Drodzy Panowie, mam do Was prośbę, doceniajcie kobiety, ich obecność i energię, którą wkładają w szczęście rodzin, spokój domów i harmonię wspólnego życia – mówił burmistrz Tłuszcza, dodając na zakończenie: – Mężczyźni często są niezdecydowani, ale co do jednego na pewno nie mają wątpliwości – bez kobiet po prostu nie da się żyć.
Po wystąpieniu burmistrza przyszedł czas na najważniejszą część wieczoru, czyli ogłoszenie wyników tegorocznego plebiscytu.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że kandydatki do Róży Burmistrza zgłaszano w pięciu kategoriach, a laureatki plebiscytu zostały wyłonione przez kapitułę konkursu. Nagrody podczas gali wręczył Burmistrz Paweł Bednarczyk, Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Gajcy.

Miło nam poinformować, że w kategorii „Samorząd” nominowane zostały: Katarzyna Sadurska, Urszula Pankowska, Marta Kułak oraz Emilia Oleksiak. Główną nagrodę otrzymała Pani Urszula Pankowska – radna Rady Miejskiej w Tłuszczu oraz sołtys sołectwa Pólko.

W kategorii „Przedsiębiorczość” nominowane zostały: Anna Blusiewicz, Ewa Rosa oraz Ewelina Gzowska. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała Pani Ewelina Gzowska – prezes spółdzielni socjalnej „POŻYTEK” założonej przez Gminę Tłuszcz i Powiat Wołomiński.

W kategorii „Działalność społeczna” nominowane zostały: Agnieszka Młynarska- Solka, Magdalena Białek, Martyna Czerwińska, Lidia Matejak, Dagmara Malinowska. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała Pani Lidia Matejak – przewodniczącą Rady Rodziców w Zespole Szkół w Jasienicy.

W kategorii „Edukacja i kultura” nominowane zostały: Katarzyna Romańska, Katarzyna Sadurska, Sylwia Kurek, Krystyna Gostyńska, Ewa Laskowska, Bożena Baranowska, Joanna Piotrowska oraz Emilia Suchenek. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Pani Katarzyna Sadurska- nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu oraz radna Rady Miejskiej w Tłuszczu.

W kategorii „Superkobieta” nominowane zostały: Agnieszka Młynarska- Solka, Dagmara Malinowska, Ewa Rosa, Lidia Matejak, Mariola Kalewska i Elżbieta Balcerak.
Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Pani Mariola Kalewska- pielęgniarka, która angażuje się społecznie podczas imprez plenerowych, organizowanych na terenie naszej gminy oraz skutecznie zwalcza urazy naszych młodych piłkarzy z Tłuszczańskiego Klubu Sportowego Bóbr.

Specjalne wyróżnienie „Róża Róż”, powędrowało do Pani Emilii Oleksiak, która niemal całe życie zawodowe poświęciła pracy na rzecz samorządu. Zaczynała w rodzinnym mieście Tłuszczu, a następnie w mieście Kobyłka i Marki, w których odpowiedzialna była za promocję, rozwój kultury oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Współpracuje z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”. Pomysłodawczyni gali „Róża Burmistrza Tłuszcza”.

Po raz kolejny przyznano dodatkowe wyróżnienie, dla Pani, która nie mieszka na terenie Gminy Tłuszcz, ale działa na jej rzecz. Kapituła, na czele z burmistrzem Pawłem Bednarczykiem, postanowiła podziękować Pani Magdalenie Hutek – dyrygentce Chóru Miejskiego LUX MEA.

Gratulując nagrodzonym Paniom dodajmy, iż wszystkie finalistki plebiscytu otrzymały kwiaty, dyplomy i okolicznościowe broszki oraz nagrody, ufundowane przez sponsorów: Panią Elżbietę Kursę-Leder – naczelną dyrektor sprzedaży kosmetyków Mary Kay, która przekazała kosmetyki, Panią Marzenę Ołówkę – właścicielkę studia urody Image, która ufundowała bon na usługi w swoim salonie, Panią Barbarę Owczarską – właścicielkę Zakładu Produkcyjno-Usługowo-Handlowego, która ufundowała dla wyróżnionych Pań słodkie upominki, Państwo Halinę i Kazimierza Banaszków, którzy ufundowali bony na usługi w Serwisie „Auto-Ban”, Państwo Małgorzatę i Macieja Królików – właścicieli sklepu z artykułami biurowymi „Pol-Biuro”, którzy przygotowali dla laureatek prezenty-niespodzianki, Państwo Magdalenę i Dariusza Romańskich, którzy ufundowali bony na zakupy w sklepie „Magda”, Panią Martynę Gajcy, która ufundowała bony na usługi w salonie „Fryzodajnia” oraz Państwo Katarzynę i Sławomira Mataków – właścicieli Centrum Konferencyjno-Bankietowego „Batory” w Tłuszczu, którzy ufundowali zaproszenie na kolację w restauracji „U Batorego”.
Tegoroczna gala finałowa została połączona z akcją charytatywną dla Pani Janiny Rybickiej, której marzeniem jest powrót do zdrowia. Zbiórkę pieniędzy prowadzili przedstawiciele Fundacji Akomodacja. Oprócz tego, odbyła się licytacja obrazów, przekazanych przez Pana Dariusza Wilczyńskiego oraz Panią Karolinę Pasik.
Drugą część gali stanowił niezwykły koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Jacka Borkowskiego. (Publiczność kojarzy go głównie z roli w popularnym serialu „Klan”, jednak ma on na swoim koncie również ponad 150 ról teatralnych i filmowych oraz kilka tysięcy koncertów. Zdecydowana większość tekstów piosenek, które wykonuje są jego autorstwa. Jego mistrzowie to przede wszystkim Hemar, Tuwim i Młynarski. Nie aspirując do ich mistrzostwa stara się tekstami piosenek powiedzieć kilka słów o sobie).
Na zakończenie uroczystości dla zebranych uczestników przygotowano poczęstunek. Okolicznościowy tort pokroił burmistrz Paweł Bednarczyk.
Gali towarzyszyła wystawa wyjątkowych zdjęć, wyjątkowych pań. W Gminie Tłuszcz mieszka wiele wspaniałych kobiet i to właśnie dla nich została ona przygotowana. Sesja fotograficzna zorganizowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych AB OVO oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuszczu, we współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej „Rajski Ptak”. Pomysłodawczynią wystawy jest Pani Aleksandra Skonieczna, zdjęcia wykonały Anna Jaworska i Aleksandra Skonieczna. Stroje dobierała Krystyna Gostyńska. Makijaże wykonała Marta Tlaga. Wielkie podziękowania dla Dziewcząt, które podjęły się trudnego zadania stworzenia fryzur. To uczennice: Agnieszka Rzempołuch, Aleksandra Białek, Aleksandra Ślesik, Anna Marciniak. Wielkie podziękowania należą się również Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu Witoldowi Sycikowi i Panu Andrzejowi Banaszkowi za wypożyczenie oświetlenia do sesji.
W sesji udział wzięły: Agnieszka Młynarska – Solka, Agnieszka Ordyniak, Aleksandra Skonieczna, Bożena Baranowska, Emilia Suchenek, Ewa Laskowska, Ewa Sobolewska, Ewa Żmudzka, Katarzyna Rostek, Krystyna Gostyńska oraz Magdalena Rudajko.
Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości pracownikom Urzędu Miejskiego, dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, przedstawicielom Stowarzyszenia AB OVO, Ośrodka Pomocy Społecznej i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gorące podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy dla laureatek przygotowali szereg cennych nagród.

/opr. R.L.;
foto: Anna Jaworska;
R. Lewandowski/

492 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Brańszczyk w starej fotografii

 

Zamknij