ggg
ggg ggg

Rekordowa frekwencja na Majówce w Chrzęsnem!!!

Atmosfera, jaka panowała przy Pałacu w Chrzęsnem (gm. Tłuszcz) w miniony weekend, a w szczególności w niedzielę, 14 maja z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców powiatu wołomińskiego. Oklaski, tańce i wspólny śpiew kilkutysięcznej publiczności – oto namiastka tego, co działo się na koncercie gwiazdy tegorocznej majówki: Zenona Martyniuka!

 

fot1Tegoroczna Majówka w Chrzęsnem, zorganizowana przez starostę powiatu wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego pod względem frekwencji była rekordowa. Liczne atrakcje a w szczególności koncert zespołu „Akcent” sprawiły, że imprezę odwiedziło kilka tysięcy osób, zaś w doskonałej zabawie nie przeszkodziły nawet trudności w postaci rozmokniętego gruntu, na którym odbywał się festyn.
Podczas imprezy, której pierwszą część poprowadziła aktorka Anna Szawiel, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wokół parku rozstawione zostały stoiska z rękodziełem, z lokalnymi wyrobami, a także z małą gastronomią oraz gadżetami i zabawkami. Dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach przeprowadzanych przez grupę Animato.
Najważniejsze wydarzenia miały jednak miejsce na scenie. Aktorzy: Stanisław Górka oraz Wojciech Machnicki wraz z kompozytorem i pianistą Zbigniewem Rymarzem przedstawili muzyczny program „ Ten drogi Lwów”. Później sceną zawładnęli młodzi artyści i sportowcy, którzy na zmianę pokazywali swoje umiejętności. Reprezentacja Domu Kultury Zacisze zaprezentowała śpiew i taniec, z kolei podopieczni akademii sztuk walki Andy dali pokaz karate oraz kickboxingu.
Tuż po godzinie 18.00 na scenie zameldował się kabaret DNO, po występie którego na scenie pojawił się gospodarz imprezy – starosta Kazimierz Rakowski, który wręczył nagrody laureatom powiatowego konkursu oraz podziękował mieszkańcom za tak liczne przybycie. Na koniec zaprosił na scenę Zenona Martyniuka oraz Ryszarda Warota. Jak można było się spodziewać, artyści zostali przyjęci burzą braw. „Akcent” wykonał swoje największe hity, zarówno te z początku działalności jak i te najnowsze tj. „Życie to są chwile”, „Chłopak z gitarą”, „Czekam na Ciebie” oraz oczywiście „Przez twe oczy zielone”!
Euforia publiczności, owacje i prośba o bis zatrzymała Zenona Martyniuka na scenie trochę dłużej niż planowano. Na zakończenie koncertu, starosta podarował wykonawcom pamiątki związane z Powiatem Wołomińskim.
(W imieniu organizatorów składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej Majówki w Chrzęsnem, w szczególności partnerom imprezy: VERODOM Bambot i Wspólnicy, delikatesom Api, Toyota Marki oraz gminie Tłuszcz).
/info + R.L. /

 

4 603 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażacy OSP Kuligów od siedmiu dekad w służbie Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim…

W sobotę, 6 maja w obecności starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego i wójta Dąbrówki Radosława Korzeniewskiego, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia...

Zamknij