ggg ggg

Razem przebiegli 100 km na 100-lecie Bitwy Warszawskiej!

W sobotę, 15 sierpnia cztery drużyny biegaczy z powiatu wołomińskiego: Radzymin RUN Team, Markowi Biegacze, Zabiegany Wołomin, KS Bóbr Tłuszcz przebiegły łącznie 100 km, aby uczcić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Każda z drużyn pokonała dystans 25 km, aby spotkać się na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 w Radzyminie!

Ta wyjątkowa, oddolna inicjatywa podjęta przez cztery zaprzyjaźnione ze sobą kluby biegaczy, zasługuje na szczególne uznanie. Tym większe, że z powodu pandemii odwołany został oficjalny doroczny radzymiński półmaraton „Bieg 1920” (w tym roku odbywał się wirtualnie).
W sobotę, 15 sierpnia w skwarnym słońcu, cztery drużyny biegaczy z powiatu wołomińskiego: Radzymin RUN Team, Markowi Biegacze, Zabiegany Wołomin, KS Bóbr Tłuszcz przebiegły łącznie 100 km, aby upamiętnić setną rocznicę Cudu nad Wisłą oraz oddać hołd poległym w 1920 roku żołnierzom polskim.
Każda z drużyn miała do przebycia 25 km, startując w swoim mieście, z metą w Radzyminie przy Cmentarzu Poległych 1920 r. (Należy podkreślić, że drużyna Radzymin RUN Team pobiegła symboliczną trasą z Ossowa do Radzymina).
W sztafecie brali udział wyłącznie członkowie wspomnianych czterech klubów biegowych. Biegacze dotarli do Miasta Cudu nad Wisłą ok. godziny 10:30.
– Upał dawał się we znaki, ale determinacji nam nie zabrakło. Cieszymy się, że mogliśmy w tak symboliczny sposób oddać hołd poległym Bohaterom w setną rocznicę Cudu nad Wisłą – przyznaje jeden z uczestników sztafety Wojciech Adamski z Radzymin RUN Team.
Biegacze z Radzymina, Wołomina, Tłuszcza i Marek tuż po zakończonej sztafecie udali się z biało-czerwoną flagą na bratnie mogiły obrońców Ojczyzny z 1920 r., znajdujące się na radzymińskim cmentarzu, aby uczcić pamięć poległych.
W imieniu uczestników sztafety składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy okazali pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy: Tomaszowi i Marcie Gumkowskim, Annie Mikołajewskiej, Szymonowi Mikołajewskiemu, Krzysiowi Mikołajewskiemu, Pawłowi Wardakowi, Dorocie Wardak oraz Julii Jarząbek za wsparcie na trasie, punkty odżywcze i wodę, która ratowała biegaczy w tym upale. Dziękujemy również „Cukierni Małgosia” za lody na mecie.
Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem najmłodszej biegaczki (debiutująca na tym dystansie Julia Całka wykazała się wytrwałością i dzielną postawą). Gratulacje i szacunek!
/opr. R.L.; foto: Radzymin RUN Team; E.Rosa/

263 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Motocykliści XIX MotoCudu Radzymin i XX Rajdu Katyńskiego wspólnie uczcili 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach całkowitą zmianę formuły tegorocznego, XIX Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego MotoCud Radzymin 1920. Główne uroczystości z udziałem...

Zamknij