ggg ggg ggg

Rajd Motocyklowy Śladami Września 39 WIELUŃ PAMIĘTAMY

28- 29 września 2021 Grupa Motocyklowa Stajnia zorganizowała 6. Rajd Motocyklowy „Śladami Września 39 WIELUŃ”.

Przed rozpoczęciem rajdu członkowie GM Stajnia na czele z Prezesem Dariuszem Prabuckim wraz z Wójt Gminy Andrzejewo Panią Beatą Ponichterą złożyli kwiaty i zapalili znicze w Mauzoleum poległych żołnierzy 18 Dywizji Piechoty w Andrzejewie, przy kamieniu Radomana we wsi Łętownica-Parcele, na cmentarzu w Ostrowi Mazowieckiej, na cmentarzyku wojennym przy ul. Leśnej w Małkini Górnej i pod pomnikiem w Bieli.
Oficjalny start rajdu odbył się 28 sierpnia w Andrzejewie o godz. 7.00.
Na trasie uczestnicy rajdu poznali historię walk pod Mokrą, gdzie 1 września 1939 r. Wołyńska Brygada Kawalerii pod dowództwem płk Juliana Filipowicza starła się z 4. Dywizją Pancerną niszcząc ponad 100 niemieckich czołgów i pojazdów mechanicznych. Pod Częstochową dzięki członkom Stowarzyszenia Historycznego Reduta Częstochowa motocykliści obejrzeli polski schron bojowy, którego załoga 2 września 1393 r. uczestniczyła w walkach na odcinku Liszna-Grabówka oraz poznali szczegóły udziału w walkach powietrznych w okolicy Wręczycy lotników z 24 Eskadry Rozpoznawczej, 122 Brygady Myśliwskiej i Brygady Bombowej.
Około godz. 18 motocykliści dotarli szczęśliwie na nocleg do Rancza nad Wartą w Krzeczowie k. Wielunia. W niedzielę, 29 sierpnia motocykliści odwiedzili Pomnik Ofiar w Wieluniu. Droga powrotna prowadziła prosto do Andrzejewa, w którym na uczestników rajdu czekali pracownicy Urzędu Gminy z pysznym poczęstunkiem. Trasa całego rajdu motocyklowego wyniosła około 1000 kilometrów.
Dzięki wsparciu Wójt Gminy Andrzejewo Beaty Ponichtery uczestnicy rajdu jadący na 50 motorach mieli na sobie koszulki z nazwą rajdu oraz herbem Gminy Andrzejewo, mieli zapewnione wsparcie techniczno – logistyczne, by przemieszczanie się tak dużej grupy było całkowicie bezpieczne.

/Info Gmina Andrzejewo/

642 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

31 sierpnia 2021 roku minęła 41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ „Solidarność”, z tej okazji Wójt Gminy Małkinia...

Zamknij