ggg ggg

„Radzymińskie Złotka” najlepszą drużyną piłki ręcznej 2017 w Polsce!!!

W dniach: 9-10 czerwca 2017r. w Lublinie rozgrywany był turniej finałowy Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Do ścisłego finału obok KPR „ROKiS” Radzymin, awansowały zespoły: MTS Kwidzyn, ROXA Lublin oraz UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno.

fot1W piątek rozgrywane były mecze półfinałowe – od ich wyniku zależało, który zespół będzie walczył o medal złoty (w przypadku wygranej), a który o medal brązowy (w przypadku przegranej).
Radzyminianki (zawodniczki prowadzone przez Ewę Filipek i Agnieszkę Wardakowską) w meczu półfinałowym musiały się zmierzyć z zespołem ROXA Lublin- Mistrzem Województwa Lubelskiego, który w całym cyklu turniejów finałowych nie przegrał żadnego meczu. Wiedziałyśmy, że jest to mocny przeciwnik i przekonałyśmy się o tym na „własnej skórze”- w 8 minucie meczu na tablicy wyników było 5:1 dla naszych przeciwniczek, mimo oddanych przez nasze dziewczyny 8 rzutów. Dopiero w 12 minucie meczu zaczęłyśmy nawiązywać wyrównaną walkę – jednak pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 12:8 dla Lublina. II połowa meczu rozpoczęła się stratą kolejnych 2 bramek- i wówczas nasze dziewczyny „obudziły się” i zaczęły odrabiać straty, (gdy lublinianki rzucały bramkę – my rzucałyśmy dwie). Pierwszy remis miał miejsce na dwie minuty przed końcem meczu, później znów lublinianki rzuciły nam 2 bramki. Na 15 sekund przed końcem Oliwia Szczepanek zebrała odbitą piłkę przez bramkarkę i rzuciła bramkę wyrównującą na 25:25,a remis oznaczał wg przepisów serię 5 rzutów karnych- niesamowite przeżycie i stres- bo karne to „loteria”. Drugą bohaterką spotkania została bramkarka- Milena Dmowska, która fantastycznie wypełniła swoją rolę – odbiła ostatnią decydującą piłkę. WYGRAŁYŚMY 27:28!
W meczu o pierwsze miejsce spotkałyśmy się po raz kolejny z zespołem MTS Kwidzyn (grałyśmy z tym zespołem w Radzyminie w 1/4 Finałów). Bardzo nas to ucieszyło, ponieważ mogłyśmy się zrewanżować za porażkę jakiej doznałyśmy przed naszą publicznością. I tak się stało. Początek spotkania był bardzo wyrównany- do 12 minuty (wynik 4:4), później radzyminianki zaczęły swoją grę 6 bramek po kolei, 1 bramka straty – w odpowiedzi 2 piłki znalazły miejsce w bramce przeciwniczek. Pierwsza połowa zakończyła się 6:12 na naszą korzyść. Po przerwie kwidzynianki zaczęły odrabiać straty i „zrobiło się gorąco”, na tablicy pojawił się wynik 10:12- trzeba było uspokoić grę. Ponownie narzuciłyśmy swój styl gry (1 bramka straty- to 2 bramki w odpowiedzi). Zespół z Kwidzyna nie był w stanie już nas dogonić – mecz zakończył się wynikiem 14:24. WYGRAŁYŚMY PUCHAR ZPRP MŁODZICZEK i tytuł najlepszej drużyny piłki ręcznej 2017 w kategorii młodziczek!
Nasze zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne: Milena Dmowska została uznana najlepszą bramkarką; Oliwia Szczepanek- wybrana do najlepszej „7” turnieju; Klaudia Szczepanek- wybrana do najlepszej „7” turnieju.
Przy okazji warto przypomnieć, iż pełny skład naszego zespołu przedstawia się następująco: Derlacz Jolanta, Dmowska Milena, Jankowska Paulina, Jarząbek Julia, Kowalska Sandra, Matusiak Aleksandra, Przedwojewska Paulina, Smolarz-Tymoszuk Wiktoria, Stępniak Justyna, Szczepanek Klaudia, Szczepanek Oliwia, Świerżewska Justyna, Wojcieszkiewicz Karolina, Wyszyńska Wiktoria, Żmijewska Natalia. Trenerki: Ewa Filipek i Agnieszka Wardakowska.
W Radzyminie czekało nas wspaniałe powitanie, które przygotowali: Mirosław Jusiński, Mirosław Majewski- Prezes Klubu, Rodzice i „Fantastyczne Juniorki”. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają: Panu Mirosławowi Jusińskiemu, Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Chacińskiemu, Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. E.Czartoryskiej Małgorzacie Osieckiej-Chmielewskiej, Rodzicom i wszystkim Kibicom oraz sympatykom Klubu.
Gratulacje i podziękowania należą się również osobom, które pracowały na sukces zespołu: Monice Sawickiej, która przez wiele miesięcy pracowała z zespołem (podczas choroby Ewy Filipek), Marcie Backiel- trenerce bramkarek oraz Dominice Wardakowskiej, która czuwała nad przygotowaniem sprawnościowym dziewcząt.
Szkolenie naszych zespołów jest wspierane przez Powiat Wołomiński i Gminę Radzymin w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Szkolenie sportowe oraz prowadzenie działalności sekcji piłki ręcznej w Radzyminie w 2017 r.”