ggg ggg

Radzymińskie świętowanie 99. rocznicy Cudu nad Wisłą w obiektywie…

Radzymin – Miasto Cudu nad Wisłą, jak co roku uczcił Bohaterów 1920 r. nie tylko oficjalnymi obchodami na Cmentarzu Poległych, ale też wieloma różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi czy rozrywkowymi.

15 sierpnia w centrum miasta odbyła się wystawa sprzętu wojskowego, zorganizowana przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i 1. Warszawską Brygadę Pancerną w Wesołej. Ekspozycja cieszyła się dużą popularnością, a wśród zwiedzających znalazł się nie tylko burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, ale też słynący z elegancji pan Janusz Korwin-Mikke.
Duże emocje towarzyszyły wieczornym koncertom na pl. Kościuszki w Radzyminie. Na scenie głównej o godz. 18:30 rozpoczął się koncert radzymińskiego zespołu „All The Same”, zaś o 19:45 widzowie mogli obejrzeć spektakl muzyczny „Kobiety wg Młynarskiego”. Muzyczną gwiazdą wieczoru była „GOLEC UORKIESTRA”, koncertująca niemal do 23:00, kiedy to nastąpił pokaz fajerwerków.
W ramach wydarzeń towarzyszących obchodom 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej, gmina Radzymin i organizacje społeczne przygotowały szereg dodatkowych atrakcji. 16 sierpnia z Radzymina do Płocka wystartował wyścig kolarski „Tour Bitwa Warszawska 1920”. Kolejne sportowe emocje przewidziane są na niedzielę, 1 września. Odbędzie się wówczas XVIII Wyścig Kolarski Cudu nad Wisłą im. Henryka Różyckiego, który zakończy oficjalne obchody rocznicowe w Radzyminie. (Miasteczko rowerowe, start i meta wyścigu będą zlokalizowane na pl. T. Kościuszki w godz. 8:00 – 16:00).
Warto nadmienić, że do 15 września mieszkańcy mogą również zwiedzać wystawę „Generał Haller i jego żołnierze”, przygotowaną we współpracy z Muzeum Niepodległości, która eksponowana jest w foyer Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina przy ul. Konstytucji 3 Maja. Wstęp wolny.

/opr. rl,
foto: Jacek Góral, Zbigniew Pachulski/

393 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Piknik Rodzinny

Zamknij