ggg ggg ggg ggg

Radzyminiacy chcą przypomnieć nauczanie Jana Pawła II i przy okazji pobić rekord w instrumentalnym wykonaniu „Barki”!!! (17.04.2012)

Czegoś takiego jeszcze w naszym mieście nie było! W ostatnią sobotę kwietnia każdy z nas może wziąć udział w niepowtarzalnym projekcie, mającym na celu upamiętnienie Papieża – Polaka i upowszechnienie wiedzy o historii Radzymina, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską 1920 i wizytą Ojca Świętego na radzymińskiej ziemi w 1999 roku!
Już 1 maja będziemy świętować rocznicę beatyfikacji Papieża-Polaka. Pragnąc uczcić to ważne i radosne wydarzenie zaliczany do grona Miast Papieskich Radzymin, przygotowuje się do niezwykle interesującego przedsięwzięcia.

W sobotę, 28 kwietnia dwie radzymińskie parafie (parafia p.w. bł. Jana Pawła II i parafia p.w. Przemienienia Pańskiego) wraz z burmistrzem miasta, dyrektorami szkół z terenu gminy oraz specjalistami z IPN po raz pierwszy zorganizują grę miejską „Z błogosławionym Janem Pawłem II – ścieżkami wiary, ulicami Radzymina”.
W tej grze może uczestniczyć każdy
Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Radzymin, jej przyjaciół i miłośników gier miejskich. Uczestnicy eventu będą mieli okazję sprawdzić, ile pamiętają z nauczania Papieża Jana Pawła II i poznać bardziej i mniej znane zakątki Radzymina. Zadaniem zawodników będzie dotarcie do trzynastu punktów zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Na każdym z nich trzeba będzie rozwiązać zadanie, za sprawą którego otrzyma się wskazówkę pozwalającą na kontynuowanie gry.
– Gra miejska jest rodzajem edukacyjnej zabawy, dlatego nawet, jeśli ktoś ma wątpliwości co do swojej wiedzy, ta rozgrywka na ulicach miasta pozwoli mu ją poszerzyć, a karta do gry stanie się miłą pamiątką. Gwarantujemy ciekawie i mądrze spędzony czas, pozytywne emocje oraz atrakcyjne nagrody! – zapewniali organizatorzy podczas spotkania informacyjnego, które odbyło się w miniony czwartek, 12 kwietnia na terenie sanktuarium. Ks. Krzysztof Ziółkowski – proboszcz parafii p.w. bł. Jana Pawła II w Radzyminie dopowiada nam, że aby wziąć udział w grze wystarczy zabrać ze sobą długopis oraz znicz i w sobotę 28 kwietnia przyjść punktualnie na godzinę 11:00 na Cmentarz Żołnierzy Poległych w 1920 roku. Tam zapalić światełko na jednej z mogił – pomników bohaterów wojny polsko-bolszewickiej i czekać na dalsze instrukcje. Chwilę po godzinie 11:00 organizatorzy rozdadzą karty do gry i wyjaśnią, jak grać, aby dotrzeć szczęśliwie na Finał. (Ważne jest, aby osoby zainteresowane udziałem w grze pamiętały, że liczba uczestników grających w jednej drużynie nie może przekraczać 5 osób).

Zbudujemy dla Papieża – Polaka barkę i przygotujemy różańce
Finał gry, połączony z losowaniem nagród pośród wszystkich uczestników projektu odbędzie się o godz. 13:30 na terenie Sanktuarium bł. Jana Pawła II na Victorii. W tej części programu przewidziano dodatkowe atrakcje i konkurencje. Dlatego organizatorzy zwracają się do dzieci i młodzieży z prośbą o zabranie ze sobą do plecaków tekturowych „cegieł” (każdy w domu niech oklei białym papierem technicznym pudełko po butach), z których na Finale zbudowana zostanie „papieska barka”. Każdy będzie mógł przed ułożeniem „cegły” namalować na niej flamastrami lub kredkami swój rysunek dedykowany Papieżowi Janowi Pawłowi II.
Dzieci, które nie mają ochoty na malowanie cegieł na Finale, proszone są o przyniesienie przygotowanych w domu róż z marszczonej bibuły (najlepiej w kilka osób wybrać jeden kolor), oraz krzyżyka z tektury, pomalowanego pod kolor wybranych róż. Każdy zespół będzie bowiem poproszony o przygotowanie różańca, z wykonanych przez siebie różyczek, nawlekając kwiaty na specjalny sznurek, dostarczony przez organizatorów.
Przynieś gitarę – gramy Barkę – bijemy rekord dla Jana Pawła II !!!
Osoby grające na instrumentach muzycznych, w szczególności na gitarze proszone są o ich zabranie ze sobą na część finałową. – Pierwszą Radzymińską Grę Miejską chcemy bowiem zakończyć inauguracją kolejnego ambitnego przedsięwzięcia, którego realizacji dotychczas nie podjął się jeszcze nikt. Mianowicie, specjalnie dla bł. Jana Pawła II chcemy pobić rekord w instrumentalnym wykonaniu jego ulubionej i doskonale znanej nam wszystkim „Barki”!
Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się uczestnikom i każdego roku, osób grających dla Papieża – Polaka z tego miejsca, w Radzyminie będzie przybywać – zdradzają swój zamysł organizatorzy, raz jeszcze zachęcając wszystkich chętnych do pojawienia się 28 kwietnia na starcie gry:
Czekamy na całe rodziny, grupy przyjaciół, drużyny z jednego bloku, podwórka, miejscowości a także na graczy indywidualnych. Ten projekt nie może odbyć się bez Twojego udziału!!!
(Poniżej przedstawiamy adresy, pod którymi osoby zainteresowanie udziałem w grze mogą uzyskać dodatkowe informacje: www.jp2.waw.pl ; https://www.facebook.com/nasz papież).
/opr. Rafał S. Lewandowski/

5 951 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
IV Olimpiada Ekologiczna (17.04.2012)

Już po raz czwarty w Gimnazjum Publicznym im. ks. płk Antoniego Warakomskiego w Jasienicy, odbyła się Powiatowa Olimpiada Ekologiczna im....

Zamknij