ggg ggg
ggg ggg

Radzymin zebrał ponad 60 tysięcy zł

– Radzyminiacy gratuluję! Po raz kolejny pokazaliście, że macie wielkie serca i potraficie się dzielić. Jeszcze nie wszystko zostało podliczone, trwają aukcje internetowe. Już teraz wiemy jednak, że tegoroczna kwesta była rekordowa! – napisał w niedzielę, 13 stycznia na swoim profilu na fb, burmistrz Krzysztof Chaciński.

Celem tegorocznej zbiórki pieniędzy był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Radzymin przyłączył się do zbiórki. Podczas finału odbyła się licytacja przedmiotów i usług przekazanych sztabowi WOŚP w Radzyminie.
W bogatym programie radzymińskiego 27. Finału WOŚP, który odbywał się na hali ROKiS nie brakowało atrakcji. Wielkie granie rozpoczęło się już o 14:30 koncertem akustycznym poezji śpiewanej. Następnie odbyły się, m.in.: pokaz tańca Zumby, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy „Fanaberia”, pokazy szkoły tańca „Duo Dance”, koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, pokaz sztuk walki karate kyokushin, brawurowy pokaz grupy rekonstrukcyjnej GROM, występ Fight Club Radzymin oraz koncert zespołu All The Same. W tym roku, zamiast światełka do nieba odbył się także koncert gwiazdy wieczoru – popularnego zespołu „Myslovitz”.
Obok atrakcji scenicznych prowadzono również licytacje. Szczególnie ciekawe przedmioty do licytowania zaoferowała Gmina Radzymin. W tym roku do zdobycia były m.in. kalendarze ścienne na rok 2019 oraz przypinki z herbem miasta w wersji kolorowej lub monochromatycznej. Dwie licytacje przygotował Burmistrz Radzymina: pierwsza to „Kolacja z Burmistrzem”, a druga to udział w cotygodniowym objeździe Gminy Radzymin przez Burmistrza. Na licytację wystawiono też złote serduszko WOŚP, ufundowane przez firmę Jubiler BT, która ma swój salon w Radzyminie przy Al. Jana Pawła II 1A lok. 4.
– Gratuluję Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Wiesławowi Solarzowi za wylicytowanie złotego serduszka za kwotę 2.100 zł, gratuluję Marcinowi Grucy za wylicytowanie za 600 zł kolacji z burmistrzem, gratuluję wszystkim innym licytującym i ofiarodawcom – napisał tuż po zakończeniu licytacji na swoim profilu na fb Krzysztof Chaciński.
Ponad 57.400 zł – tyle w sumie zebrali w deszczu radzymińscy wolontariusze WOŚP i licytujący w hali ROKiS. Na tę kwotę składają się również środki zgromadzone podczas wydarzeń towarzyszących 27. Finałowi WOŚP – turnieju siatkówki, maratonu zumby i kręceniu kilometrów na trenażerze rowerowym Fundacji Kamyk. Po doliczeniu wyników z aukcji internetowych, okazało się, że Radzymin zebrał łącznie ponad 60 tysięcy złotych.
Jeszcze raz Wielkie, Wielkie Dzięki dla tych, którzy dawali i tych, którzy zbierali.

/opr. rl, foto J. Góral/

528 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sztab 1443 w Kobyłce zebrał 81 320 zł!!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Kobyłce nieprzerwanie od 1996 roku. Tegoroczny, 27 Finał, który odbył się w minioną niedzielę, 13...

Zamknij