ggg
ggg

Radzymin najpiękniejszym miastem startowym 73. Tour de Pologne

Radzymin zdobył tytuł najpiękniejszego miasta startowego tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Wyniki konkursu ogłoszono 7 listopada 2016r. w Krakowie podczas konferencji podsumowującej wyścig. Konkurs na najpiękniejsze miasta został zorganizowany przez firmę Lang Team, organizatora wyścigu po raz pierwszy. Radzymin w kategorii miast startowych rywalizował z Zawierciem i Tarnowskimi Górami. Decyzją jury imponujący, przechodni puchar trafia na najbliższy rok do Radzymina.

 

dsc_0826_radzymin_puchar_tdp_miasta_

 

O przyznaniu tytułu najpiękniejszego miasta decydowały atrakcje przygotowane przez miasta i kibiców, dobra organizacja przebiegu wyścigu, frekwencja kibiców oraz opinie zawodników, członków ekip i dziennikarzy. Radzymin przygotował m.in. historyczny mural, honorową asystę konną, rowerową dekorację pomnika Kościuszki, dekoracje miejskie i atrakcje dla kibiców. Organizatorzy wyścigu docenili również dobrą współpracę organizacyjną z gminą Radzymin.
„Radzymin przygotował się najlepiej, jak umieliśmy, więc cieszę się, że nasz wysiłek i zaangażowanie zostały nagrodzone. Mimo wszystko przyznanie tytułu najpiękniejszego miasta startowego było dla mnie sporym zaskoczeniem, gdyż debiutowaliśmy jako współorganizator imprezy tak wysokiej rangi. Mieliśmy też bardzo silną konkurencję większych miast ” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Chcę pogratulować wszystkim, którzy organizowali udział Radzymina w wyścigu Tour de Pologne i przyczynili się do zdobycia tej nagrody. To ważne zwieńczenie współpracy z firmą Lang Team i jeszcze jeden ważny element promocji naszego miasta i gminy.”
Do Radzymina trafi na rok imponujący puchar przechodni dla najpiękniejszego miasta startowego. Puchary zaprojektował i stworzył Bartłomiej Kolbusz, artysta z Bukowiny Tatrzańskiej, który wykorzystał do ich konstrukcji części z rowerów, biorących udział w Tour de Pologne. Puchar ma też wbudowany komputer, na którym będą przechowywane informacje o nagrodzonych miastach.
Czesław Lang, dyrektor Generalny Tour de Pologne, podkreślał podczas konferencji, że wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie nominowane miasta były pięknie udekorowane i dobrze przygotowane, lecz zwycięzca może być tylko jeden. Tytuły najpiękniejszych miast przyznano w trzech kategoriach: miasto startowe – Radzymin, miasto premii – Bytom i miasto etapowe – Kraków. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Tour de Pologne.
Tour de Pologne jest największą coroczną imprezą sportową w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie wyścigów kolarskich, zaliczanych przez Międzynarodową Unię Kolarską do najwyższej kategorii UCI World Tour.
Dominika Krzyżanowska-Kidała
kierownik Referatu Promocji i Informacji

1 317 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
TO JEST TEMAT!

Płatne miejsca parkingowe Wywiad z burmistrzem Ząbek  - Robertem Perkowskim KURIER W… - Nową inicjatywą samorządu Ząbek jest wprowadzenie płatnych...

Zamknij