ggg ggg ggg

Radzymin będzie miał Drugiego Wiceburmistrza!

Jak poinformował burmistrz Krzysztof Chaciński, od 1 grudnia br. Radzymin będzie miał drugiego wiceburmistrza. Zostanie nim Krzysztof Dobrzyniecki, który w mijającej kadencji piastował funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej.

SONY DSC

Burmistrz Krzysztof Chaciński ogłosił swoją decyzję publicznie kilka dni temu, choć w kuluarach mówiło się o tej nominacji już od dłuższego czasu.
Wraz z początkiem grudnia br. Krzysztof Dobrzyniecki zostanie drugim, obok Jarosława Grendy wiceburmistrzem Radzymina. Krzysztof Dobrzyniecki to bliski współpracownik Krzysztofa Chacińskiego, wieloletni społecznik, współzałożyciel Stowarzyszenia Radzymińskie Forum, radny kadencji 2014-2018, który w ostatnich latach pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. (Trzeba przyznać, że w tym czasie dał się poznać jako sprawny organizator pracy Rady i reprezentant radzymińskiego samorządu o nienagannych manierach).
Jak sam przyznaje, propozycję tę otrzymał tuż po wyborach i oczywiście ją przyjął.
– Jest to dla mnie duże wyróżnienie i dowód zaufania jakim mnie obdarzył Burmistrz Krzysztof Chaciński. Z Krzysztofem znamy się już od 12 lat, od czterech lat współpracujemy w samorządzie i nasza współpraca jest bardzo dobra – mówi nam Krzysztof Dobrzyniecki. Zapytany o zakres obowiązków, które obejmie jako wiceburmistrz podkreśla, iż poczynione zostały dopiero ogólne ustalenia z burmistrzem w tej sprawie. – Dopiero wstępnie rozmawialiśmy o zakresie moich obowiązków, jako wiceburmistrza Radzymina, więc nie wiem, czy nie zajdą jeszcze jakieś zmiany. Miałbym przejąć geodezję, zagospodarowanie przestrzenne, pomoc społeczna, referat partycypacji i spraw społecznych, teleinformatykę i monitoring. Czy tak będzie wyglądał ostateczny kształt moich obowiązków będzie jednakże zależało od Burmistrza.
Bez względu na zakres obowiązków, mogę zapewnić, że funkcja Wiceburmistrza Radzymina jest dla mnie wyróżnieniem i nowym wyzwaniem, do którego jestem gotowy – mówi z przekonaniem Krzysztof Dobrzyniecki.
Gratulując Panu Dobrzynieckiemu zaszczytnej nominacji dodajmy, iż z chwilą objęcia stanowiska II Zastępcy Burmistrza Radzymina będzie musiał złożyć mandat radnego Rady Miejskiej. Wiemy już, że jego miejsce w Radzie zajmie Małgorzata Puzio. Natomiast o tym, kto zostanie jego następcą na stanowisku Przewodniczącego Rady Miejskiej dowiemy się już za kilka dni.

/R.L./

2 366 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi mieszkańcy Gminy Radzymin w hołdzie dla Niepodległej!

W niedzielę, 11 listopada 2018 r. przystrojona w barwy narodowe hala ROKiS, zgromadziła setki widzów, którzy przybyli obejrzeć widowisko historyczne,...

Zamknij