ggg ggg ggg

Radni zadecydowali o dokończeniu budowy skrzydła przychodni… (06.11.2012)

W ostatni poniedziałek października Rada Miejska w Radzyminie podjęła uchwałę umożliwiającą remont niszczejącego, pustego skrzydła przychodni zdrowia. Obiekt ma być oddany do użytku za… dziesięć lat.

Podjęta podczas ostatniej sesji uchwała w sprawie wyrażenia zgody na dokończenie budowy skrzydła przychodni zdrowia oraz wykonanie systemu zarządzania energią dla kompleksu budynków SPZ ZOZ Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie zakłada realizację tej inwestycji przy regularnym udziale środków gminy przez osiem kolejnych lat. Począwszy od 2014 roku, z budżetu gminy przeznaczanych będzie na ten cel 300 tysięcy złotych rocznie, co daje w sumie łączną kwotę 2,4 mln do 2022 roku. Podjęcie uchwały traktowanej jako ,,intencyjna” spotkało się z ostrą krytyką radnej Haliny Boneckiej, która przypomniała, iż priorytetem inwestycyjnym w gminie Radzymin na najbliższe lata musi być rozbudowa bazy oświatowej, tymczasem radni chcą po raz kolejny obciążyć gminę pożyczką na inny cel. Wątpliwości w tej sprawie wyraziła również radna Anna Goryszewska wskazując, iż temat przyszłości, w tym reorganizacji Centrum Medycznego i wchodzącego w jego skład szpitala, powinien stać się przedmiotem oddzielnej dyskusji.
Projektu uchwały w sprawie dokończenia budowy skrzydła twardo natomiast bronił dyrektor Grzegorz Krycki, przekonując radnych, iż jest to inwestycja niezbędna, jeżeli radzymińska placówka ma pozostać konkurencyjną na lokalnym rynku usług medycznych.

(Ostatecznie za przyjęciem uchwały opowiedziało się 19 radnych, przy zdecydowanym sprzeciwie radnej Haliny Boneckiej i głosie wstrzymującym radnej Anny Goryszewskiej).
/R.L./

4 173 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wciąż bezimienne Rondo Braci Dudzińskich… (06.11.2012)

26 marca 2010 roku Rada Miejska w Radzyminie przyjęła uchwałę, na mocy której położone u zbiegu ulic: Kardynała Wyszyńskiego i...

Zamknij