ggg ggg
ggg
ggg ggg

Radni obniżyli pensję burmistrz Elżbiecie Radwan!

Wątpliwy prezent w przededniu Dnia Kobiet przygotowali dla burmistrz Elżbiety Radwan, wołomińscy radni.

W ubiegłą środę, późnym wieczorem, 15 głosami poparcia przy 1 sprzeciwie i 2 głosach wstrzymujących się, przegłosowano uchwałę obniżającą pensję pani burmistrz.
Głosowanie nad uchwałą w sprawie ustalenia niższego wynagrodzenia dla burmistrza Wołomina odbyło się niemal na zakończenie trwającej ponad 10 godzin 49 sesji Rady Miejskiej. Na wniosek radnych Klubu PiS, pensję burmistrz Elżbiety Radwan ustalono na kwotę 9490 zł brutto miesięcznie, czyli o jedną czwartą mniej niż wynosiła ona dotychczas (12 540 zł).
We wspomnianym wniosku radni zarzucili pani burmistrz niegospodarność, przypominając m.in. sprawę szerokopasmowego internetu dla sołectw oraz sprawę odszkodowań, jakie gmina musiała wypłacić byłym pracownikom oświaty, którzy wygrali w sądach sprawy o naruszenie ich praw przy zwolnieniach z pracy. W trakcie dyskusji poprzedzającej głosowanie nad uchwałą wątpliwości było jednak znacznie więcej.
Burmistrz Elżbieta Radwan nie była obecna podczas dyskusji i głosowania, niemniej do stawianych zarzutów odniosła się jasno i rzeczowo w oświadczeniu, które opublikowała m.in. w internecie: „Szanowni Państwo. Jest dla mnie zaszczytem, że z woli mieszkańców gminy Wołomin mogę sprawować funkcję burmistrza. We wszystkim, co robię w samorządzie, kieruje mną chęć działania dla wspólnego dobra. Nie przyszłam tu dla pieniędzy, jak próbuje się obecnie wmówić opinii publicznej. Żaden z wysuwanych przeciwko mnie zarzutów nie jest prawdziwy i nie da się obronić. Jest dla mnie jasne, że to tylko walka polityczna, w której padają ciosy poniżej pasa, Zamiast uczestnictwa w niej wolałabym skupić się na wytężonej pracy dla dobra miasta, jak to się działo dotychczas. Jednak szacunek dla mieszkańców Wołomina – wszystkich, a nie tylko tych, którzy oddali na mnie głos – nakazuje mi odnieść się do tych bezpodstawnych oskarżeń” – czytamy w treści oświadczenia burmistrz Elżbiety Radwan. W dalszej jego części gospodyni Wołomina napisała również:
„(…) Państwa Radnych, którzy pod płaszczykiem troski o finanse gminy uprawiacie demagogię, namawiam, abyście podobnie jak ja oddawali część ze swoich pensji na wołomińskie organizacje charytatywne i pożytku publicznego. Wtedy naprawdę zrobicie wreszcie coś dobrego. Podejmując wszelkie decyzje mam zawsze na względzie dobro naszej gminy i jej mieszkańców” – zapewnia na zakończenie burmistrz Elżbieta Radwan. (Pełna treść oświadczenia dostępna jest m.in. na Twitterze).
Gwoli ścisłości należy dodać, że uchwała obniżająca wynagrodzenie pani burmistrz weszła w życie z dniem podjęcia, czyli obowiązuje od 7 marca br.

/opr. R.L./

288 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne unijne miliony dla Marek, Radzymina, Wołomina, Ząbek, Kobyłki, Zielonki i Nieporętu na budowę ścieżek rowerowych!

Siedem gmin wchodzących w skład powiatów: wołomińskiego i legionowskiego otrzyma w sumie ponad 60 mln zł unijnego dofinansowania do budowy...

Zamknij