ggg ggg

Radiowa niedziela w Radzyminie… (29.05.2012)

– z ks. Grzegorzem Walkiewiczem, dyrektorem Radia Warszawa rozmawiała Sandra Kopyścińska i Julia Olszewska z zaprzyjaźnionej z nami redakcji gazetki szkolnej „Lustro Jedynki”.
„LJ”: Szczęść Boże. Od ilu lat pracuje ksiądz w radiu?
Ks. Walkiewicz: Szczęść Boże. Od trzech.
„LJ”: Na czym polega praca w radiu i jak wygląda na co dzień?
Ks. Walkiewicz: O, to bardzo trudne pytanie. Pracy w radiu jest rzeczywiście dużo, ale jest ona też bardzo różnorodna.  Polega na spotkaniach z różnymi ludźmi, na przygotowaniu audycji, tak jak teraz, przygotowujemy audycję pt. „Portret parafii”, ale także na organizowaniu środowiska ludzi, którzy bliżej współpracują z radiem, osób, które pracują, współpracują lub po prostu pomagają, czyli wolontariuszy.
„LJ”: Proszę nam powiedzieć jak to jest, gdy ma się świadomość, że wszyscy nas słyszą, ale nikt nie widzi? Czy ciężko jest tak pracować?
Ks. Walkiewicz: Na początku jest na pewno bardzo ciężko, później człowiek przyzwyczaja się do mikrofonu, bo do mikrofonu trzeba się przyzwyczaić. Nie jest to takie proste, ale każdy nabiera doświadczenia wraz z wiekiem i ze stażem pracy. Jeśli mówimy do osób, które nas nie widzą, musimy mieć dużo wyobraźni. Musimy próbować za pomocą słów pokazywać te obrazy, których inni nie widzą. Trzeba powiedzieć czasem coś więcej, coś bardziej zilustrować, żeby ktoś inny zrozumiał, co chcemy przekazać poprzez naszą wypowiedź.
„LJ”: Jakie wydarzenia są najczęściej relacjonowane?
Ks. Walkiewicz: Oczywiście wydarzenie z życia kościoła, z życia  naszej diecezji warszawsko-praskiej z archidiecezji warszawskiej, a także z regionu, ponieważ jesteśmy radiem regionalnym.

„LJ”: Proszę nam opowiedzieć o jakiejś najciekawszej albo najśmieszniejszej historii.
Ks. Walkiewicz: Na pewno jest czasem trochę wpadek prezenterów albo reporterów. Najśmieszniejsze czasem rejestrujemy na nagraniach. W każdej, nawet najlepszej redakcji, zdarzają się błędy i pomyłki, nikt z nas nie jest od tego wolny. A jeśli chodzi o najciekawsze i najpiękniejsze wydarzenia, to są właśnie nasze audycje ewangelizacyjne, w których odkrywamy prawdy wiary i staramy się je prezentować w ciekawy sposób.
„LJ”: Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
/opr. „Lustro Jedynki”/
1 396 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Majówka z Przedszkolakami… i dla Taty i dla Mamy! :) (29.05.2012)

Tradycją niepublicznego przedszkola „Piotruś Pan” w Radzyminie stało się organizowanie w maju dorocznego pikniku rodzinnego z atrakcjami, w ramach połączonych...

Zamknij