ggg

PWiK w Wyszkowie świętowało jubileusz 25-lecia powstania spółki

1 lipca 2022 r. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyła się uroczystość związana z jubileuszem wyszkowskiej spółki miejskiej -Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie. 25 lat temu PWiK zostało powołane celem zapewnienia potrzeb Wyszkowa w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odbioru ścieków.

Obchody poprowadził Karol Pych, który przywitał zebranych oraz przedstawił rys historyczny dotyczący powstania PWiK w Wyszkowie. Jak informował historia sięga lat 60. ubiegłego wieku, kiedy powstało pierwsze ujęcie wody w mieście. Kolejną inwestycją była hydrofornia, mechaniczno – biologiczna oczyszczalnia ścieków, a następnie powołano Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego częścią był Zakład Wodociągów i Kanalizacji. 1 lipca 1997 roku powstało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., spółka prawa handlowego. Gratulacje i słowa uznania skierowała zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska, sekretarz gminy Anna Gołębiewska oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Mirosław Dąbkowski doceniając pracę wielu ludzi i inwestycje, które pozwalają by woda w kranie leciała przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.
Prezes spółki PWiK Daniel Bogdan wygłosił główne przemówienie rozpoczynając od wspomnienia swoich pierwszych dni, gdy w 2015 roku objął funkcję prezesa. Jak się okazało poradził sobie, ale nie sam? „Dziękuję, że jesteście, wspieracie mnie, że tworzymy fajną drużynę” – zwracał się do współpracowników. „To praca wielu rąk spowodowała ten sukces. Codziennie rano jest woda w kranie, to rezultat pracy wielu ludzi”. Podkreślał, że to, co robią, praca, o której się nie mówi, a wykonuje, to jest służba dla drugiego człowieka, dla mieszkańca. Przedstawił również dotychczasowe osiągnięcia PWiK i to, co ich motywuje. Nawet ostanie lata ciężkie, lata z covidem – przetrwali i nie było przerw w dostawach wody. Żartobliwie wyliczył, że był na 15-leciu, 20-leciu i jako prezes jest na 25-leciu i ma nadzieję, że będą kolejne przed nim i firmą. Następnie zaprosił uczestników jubileuszu do obejrzenia krótkiego filmu o firmie. Jak się okazało było to bardzo udane multimedialne podsumowanie informacji o PWiK w Wyszkowie.
W kolejnej części święta z okazji 25-lecia wręczono nagrody m.in. byłym prezesom spółki, a także pracownikom, którzy są w firmie od 25 lat, czyli od początku jej istnienia. Wręczono symboliczne statuetki oraz tabliczki, osobom, które miały szczególny wpływ na rozwój spółki m.in.: burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu, byłym prezesom spółki Andrzejowi Piątkowi (pierwszy prezes spółki), Teresie Jastrzębskiej, Zbigniewowi Wiśniewskiemu. Podziękowania otrzymali pracownicy: Wiesława Oleksiak, Jolanta Leonik, Iwona Skrzypek, Wojciech Rojek, Stanisław Przychodzki, Robert Powierza, Mirosław Lewandowski, Ryszard Kumek, Grzegorz Racki, Leszek Gerek, Bogusław Twardo, Artur Rokitnicki, Andrzej Bąk, Waldemar Kacprzyński, Krzysztof Sierzan. Zostali uhonorowani również sponsorzy i przyjaciele firmy.
Na ręce prezesa Spółki Daniela Bogdana przekazano wiele gratulacji oraz upominków, m.in. od radnych gminy Wyszków, przedsiębiorców i sponsorów oraz osób wspierających firmę. Wiele ciepłych słów wraz z okolicznościowymi prezentami przekazali przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji odpowiedzialnych za wodociągi z całej Polski, m.in.: z Marek, Białegostoku, Łomianek, Olsztyna, Sokółki, Łap, Węgrowa, Zambrowa, Radzymina, Wysokiego Maz., Augustowa, Grodziska Maz. Z życzeniami przybyli, m.in. prezesi z naszego regionu tj. Małgorzata Król z PWiK w Radzyminie, Janusz Tomasz Czarnogórski z PWiK w Ząbkach. Były prezenty wyjątkowe, jak choćby obraz przedstawiający Prezesa na motorze, gadżety dla motocyklisty (Prezes Daniel Bogdan jest fanem), miniaturka pompy, czy elementy urządzenia kanalizacyjnego. Zebrani odśpiewali również wspólnie ,,Sto lat”.
Na zakończenie jubileuszu wysłuchano koncertu fortepianowego w wykonaniu Kamila Pałubińskiego.

/J.Cz./

175 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Muzyczna uczta w dobrym stylu – Dni Łochowa 2022

Za nami weekend pełen emocji – radości, zabawy, muzyki, słońca i pysznego jedzenia, 9 lipca mieszkańcy Łochowa i okolic świętowali...

Zamknij