ggg ggg ggg

Przyjaciele Biblioteki na Pikniku Rodzinnym

Jedną z wielu atrakcji Pikniku Rodzinnego, który odbył się w słoneczne niedzielne popołudnie 15 sierpnia 2021 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Nurze, była Rodzinna Loteria Fantowa przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki Publicznej Gminy Nur w ramach realizowanego zadania publicznego.

W związku z realizacją zadania dzieci i ich rodzice zostali zaproszeni do udziału w nieodpłatnej loterii fantowej połączonej z promocją literatury dziecięcej. Każdy loteryjny los zawierał pytanie dotyczące znajomości baśni, bajek, legend oraz treści wierszy Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima. Oprócz możliwości wygrania jednego z wielu fantów uczestnicy loterii zapraszani byli do wspólnej rodzinnej fotografii na tle specjalnie przygotowanej, ozdobionej gwiazdami „ramki” na pamiątkowe zdjęcia. Zwycięzcy w loterii zostawiali też kolorowy obrys swojej dłoni z wpisanym imieniem na tablicy, pełniącej funkcję „alei gwiazd baśniowej wiedzy”. Rodzinna Loteria Fantowa przygotowana została we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Nur. Jej przeprowadzenie wsparli wolontariusze, a miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna pomogła przy ustawieniu stoiska.   

Celem zrealizowanego zadania publicznego było wsparcie biblioteki w promocji literatury dziecięcej, integracja rodzin poprzez wspólne z dziećmi wykonywanie zadań związanych z uczestnictwem w loterii, kształtowanie u dzieci już od najmłodszych lat potrzeby uczestniczenia w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych oraz stworzenie przestrzeni do komunikacji dzieci z rówieśnikami i dorosłymi przez wspólne, kreatywne spędzanie wolnego czasu.

/Biblioteka Publiczna Gminy Nur/

812 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij