ggg
ggg
ggg ggg

Przepompownia za blisko milion złotych

17 października 2019 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie przekazało do użytkowania zmodernizowaną przepompownię ścieków przy ul. 3 Maja.

Znacznie wzrosło bezpieczeństwo i oszczędności związane z użytkowaniem obiektu przy ul. 3 Maja, usytuowanego przy torach kolejowych za przejazdem (naprzeciwko hotelu ZDZ w Wyszkowie). Poprzednio w tym miejscu istniał stary i wysłużony budynek z przestarzałą instalacją. W miniony czwartek, 17 października w związku z oficjalnym oddaniem przepompowni, na teren obiektu przybyli: przedstawiciele PWiK, gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wykonawcy i prasa. Z przygotowanej przez pracowników Spółki wystawy uczestnicy mogli przekonać się jaki był stan obiektu przed modernizacją, obejrzeć na fotografiach zmiany jakie zachodziły w trakcie przebudowy oraz zainstalowane urządzenia.
Inwestycja kosztowała 950 tys. złotych. Powstanie tej nowoczesnej i bardziej bezpiecznej oraz energooszczędnej inwestycji w Wyszkowie było wsparte znaczną kwotą 462 593 zł przekazaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej z Warszawy.
Po wstępie i prezentacji dokonanej przez prezesa PWiK w Wyszkowie Daniela Bogdana, w której przekazał podziękowania za przybycie i informacje na temat modernizacji i dokonanych zmian głos zabrali również goście.
Jak z dumą mówił prezes Spółki – Jest to obiekt, którym można się pochwalić. Okazało się, że spotkanie odbywa się w miejscu rozebranego budynku, a płyta i urządzenia widoczne na powierzchni skrywają w podziemiu główne pomieszczenie nowej przepompowni. Obecnie obiekt jest hermetyczny, a pracownicy nie mają bezpośredniej styczności ze ściekami i wszystko odbywa się w komorze tłocznej. Poprzednio musieli ręcznie wykonywać część działań, co było niebezpieczne, ale konieczne, gdyż nie usunięte na czas zatory powodowały zapychanie się kraty. Obecnie pracuje tu naprzemiennie dwie pompy o mocy 7,5 kW, co w porównaniu do poprzednich trzech o mocy 22 KW daje duże oszczędności.

Kilka słów podziękowania skierował do przedstawiciela WFOŚiGW – Krzysztofa Duszaka, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, który przypominał, że nie pierwszy raz Wyszków korzysta ze współpracy i wsparcia Funduszu. Z kolei Krzysztof Duszak złożył gratulacje samorządowi i przedstawicielom Spółki na czele z prezesem Danielem Bogdanem oraz Adamem Mrozem reprezentującym Radę Nadzorczą. Odczytał również list gratulacyjny od prezes WFOŚiGW – Anny Król – mieszkanki naszego miasta.
Zebrani udali się także do podziemnej części przepompowni, gdzie usłyszeli więcej szczegółów i mogli obejrzeć zainstalowane tam i pracujące nowe urządzenia. Jak wynikało z wyjaśnień, nowe rozwiązania podniosą komfort życia mieszkańców i usprawnią odbiór i przesył ścieków, a więc podniosą bezpieczeństwo.

/Janina Czerwińska/

911 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
WYRÓŻNIENIE DLA GMINY PUŁTUSK W KONKURSIE LIDER ZMIAN 2019

Gmina Pułtusk otrzymała wyróżnienie w konkursie Lider Zmian 2019 w kategorii samorząd, podkategorii lider województwa mazowieckiego pod względem dofinansowania z...

Zamknij