ggg
ggg ggg

Przekazanie nowej karetki dla Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

We wtorek 9 lutego starosta Adam Lubiak przekazał na ręce dyrekcji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie nową karetkę na potrzeby placówki. Zakup pojazdu wartego 375 tys. zł, dokonany został ze środków zabezpieczonych przez Radę Powiatu Wołomińskiego na walkę z COVID-19.

W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Adam Pietrzak, Wicestarosta Piotr Borczyński oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk. Jest to już trzecia karetka, którą udało się pozyskać na potrzeby szpitala w Wołominie w ostatnich miesiącach. W lipcu odpowiadając na apel Starosty Adama Lubiaka o wsparcie powiatowej placówki w walce z pandemią koronawirusa, pozytywnie odpowiedziała w Fundacja Orlen. Dzięki przekazanym środkom w wysokości ponad 437 tys. złotych, Starostwo Powiatowe w Wołominie zakupiło i przekazało w lipcu 2020 roku nowoczesną i w pełni wyposażoną specjalistyczną karetkę. Drugi pojazd, na którego zakup środki zabezpieczył zarząd powiatu został przekazany placówce pod koniec grudnia 2020 roku.
Koszt każdej z dwóch karetek transportowych wyniósł 375 tys. złotych.
– Nowy sprzęt jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia ponad 250 tys. mieszkańców naszego powiatu. Pragnę serdecznie podziękować członkom zarządu, radnym powiatowym oraz pracownikom Wydziału Planowania i Rozwoju za zaangażowanie i sprawne zrealizowanie zamówień – powiedział Starosta Adam Lubiak.
/Starostwo Powiatowe
w Wołominie/

354 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rewitalizacja linii kolejowej do Zegrza weszła w fazę realizacji

Budowa kolei do Zegrza Południowego nabiera tempa. Trwa wycinka drzew, usuwanie starej infrastruktury i przygotowanie terenu pod ułożenie nowych torów....

Zamknij