ggg ggg

Przedsiębiorczy Wyszków (06.03.2012)

Przeszło pięćdziesięciu przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z lokalnym samorządem w ramach projektu „Przedsiębiorczy Wyszków” 1 marca pojawiło się na zaproszenie burmistrza, Grzegorza Nowosielskiego na spotkaniu organizacyjnym w Urzędzie Miejskim. Deklaracje udziału w projekcie podpisało już na tym spotkaniu osiemnastu lokalnych przedsiębiorców.


Przedsiębiorców powitał burmistrz, Grzegorz Nowosielski wraz ze swoimi zastępcami: Adamem Mrozem – koordynatorem projektu „Przedsiębiorczy Wyszków” oraz Adamem Warpasem.
– Kilka dni temu Gmina Wyszków otrzymała wyróżnienie – certyfikat samorządu przyjaznego organizacjom pozarządowym – za wysoką jakość współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Teraz pracujemy na kolejne wyróżnienie – samorządu przyjaznego lokalnej przedsiębiorczości, wspierającego tę przedsiębiorczość – mówił burmistrz, Grzegorz Nowosielski.
– Chcemy, aby Wyszków się rozwijał, aby powstawały nowe miejsca pracy, by miasto stawało się coraz piękniejsze i coraz bogatsze, by naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo. Wszystkie te cele mają większe szanse powodzenia, jeśli będą realizowane we współpracy z państwem – lokalnymi przedsiębiorcami. Jeśli spojrzycie państwo na logo projektu „Przedsiębiorczy Wyszków” – zobaczycie państwo silne i zaradne ręce podtrzymujące herb Wyszkowa – tak państwa widzimy – jako bardzo ważną gałąź systemu samorządowego, budującą naszą lokalna gospodarkę, wspierającą działania samorządu. Szczególnie teraz, w czasach kryzysu finansowego, który państwa dotyka i nie omija też samorządu – musimy wzajemnie wspierać swoje działania i zacieśniać współpracę – burmistrz Nowosielski zaprosił przedsiębiorców do współpracy w ramach „Przedsiębiorczego Wyszkowa”.


Szczegółowe zasady projektu omówił wiceburmistrz, Adam Mróz. Założeniem projektu „Przedsiębiorczy Wyszków” jest szeroka współpraca samorządu i przedsiębiorców, która swój początek będzie miała na stronach internetowych: Gminy Wyszków oraz stronach lokalnych firm. Projekt przewiduje także wspólne przedsięwzięcia promocyjne, wydawnicze.
-Tych z państwa, którzy zechcą nawiązać z nami współpracę w ramach projektu „Przedsiębiorczy Wyszków” prosimy o wypełnienie stosownych deklaracji – zachęcał Adam Mróz. Wiceburmistrz mówił też o proinwestycyjnej polityce planowania przestrzennego, o współpracy z przedsiębiorcami przy tworzeniu budżetu, wymianie informacji, wreszcie – także o czynionych przez miasto inwestycjach w infrastrukturę, które to inwestycje podnoszą atrakcyjność inwestycyjną Wyszkowa.
Adam Warpas, zastępca burmistrza podkreślał też otwartość samorządu na inicjatywy promocyjne przedsiębiorców, zachęcał do wymiany doświadczeń i informacji w tym zakresie. Zapewniał również, że miasto planując swoją promocję, chciałoby włączać w nią przedsiębiorców.


Propozycja współpracy i projekt „Przedsiębiorczy Wyszków” spotkały się z zainteresowaniem i akceptacją przedsiębiorców. Ci obecni na spotkaniu wyrażali zadowolenie, że ojcowie miasta pomyśleli o tym, by miasto chwaliło się swoimi przedsiębiorcami i wspierało ich działania. Osiemnastu przedsiębiorców już na spotkaniu organizacyjnym zadeklarowało swój udział w „Promocyjnym Wyszkowie”.
Projekt jest oczywiście otwarty, w każdej chwili zainteresowani nim mogą zgłaszać swój akces, wysyłając maila na adres promocja@wyszkow.pl. Szczegółowe informacje na temat projektu można też znaleźć na stronie internetowej Gminy Wyszków w zakładce „Przedsiębiorczy Wyszków”.
/info UM/

985 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pamięć przynosimy w ofierze…. (06.03.2012)

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie był to może najlepszy dzień do obchodów - czwartek, czyli środek...

Zamknij