ggg ggg
ggg ggg

Propozycja współpracy ponad podziałami

Organizatorzy konferencji, liderzy zawiązanej koalicji w powiecie wołomińskim: Robert Perkowski i Robert Roguski wraz z posłem na Sejm RP Piotrem Uścińskim zwrócili się do pozostałych nowo wybranych radnych powiatowych, proponując współpracę ponad podziałami, aby współuczestniczyć i wspólnie firmować projekt dla powiatu.

W dniu 29 października odbyła się konferencja prasowa w Wołominie w biurze poselskim posła na Sejm RP Piotra Uścińskiego. Konferencję zorganizowali poseł Piotr Uściński wraz z burmistrzami Ząbek – Robertem Perkowskim i Kobyłki – Robertem Roguskim.
Organizatorzy poinformowali, że w nowo wybranej radzie powiatu wołomińskiego komitet PIS otrzymał 15 mandatów i zaprosił do współpracy Roberta Roguskiego z komitetu Jedna Polska Samorządowa, popieranego przez wicepremiera Gowina. Stworzona koalicja, to zjednoczona prawica, która posiada 16 mandatów, a więc ma większość w powiecie.
Liderami są Robert Perkowski, który otrzymał ponad 5400 głosów i Robert Roguski – ponad 2600 głosów.
Poseł Uściński pogratulował burmistrzom, którzy w I turze wyborów wygrali w swoich miejscowościach. Zachęcał mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej turze wyborów. Pogratulował Katarzynie Lubiak, która dostała się do Sejmiku Mazowieckiego. Przy tej okazji wspomniał, że ma nadzieję, iż w tej kadencji uda się przebudować drogę 634.
Poinformował, że tym razem było trzykrotnie mniej głosów nieważnych niż w poprzednich wyborach oraz, że przyczyniły się do tego zmiany ustawodawcze, czyli przezroczyste urny i komisyjne liczenie głosów.
Burmistrz Robert Perkowski podziękował za oddane na niego głosy. Podkreślił, że o Ząbkach zawsze będzie pamiętał i wspierał.
Burmistrz Robert Roguski także podziękował za oddane na niego głosy. Podsumował, że głosów oddanych na obu burmistrzów, liderów koalicji w powiecie – było ponad 8 tys.
Podkreślił, że zawiązana koalicja, to ludzie zmotywowani, pełni energii do pracy i chętni do współpracy ponad podziałami. Chcą razem tworzyć i kreować wspólnie powiat.
Organizatorzy konferencji poparli kandydaturę Małgorzaty Zyśk na burmistrza Ząbek, a burmistrz Roguski dodał, że w Kobyłce swój głos odda na Konrada Kostrzewę.
Liderzy koalicji przedstawili priorytetowe zagadnienia do realizacji przez nowo wybraną radę, a są to:
– realizacja inwestycji wg obiektywnych czytelnych kryteriów, w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców,
– rozbudowa szpitala powiatowego,
– profesjonalizacja kadr nie tylko w szpitalu, ale na terenie także innych pozostałych instytucji,
– lepsza dostępność do lekarzy pierwszego kontaktu, krótszy czas oczekiwania,
– urząd bliżej ludzi, co będzie polegać na możliwości załatwienia wielu spraw przez mieszkańców w swoich gminach, na podstawie porozumień ze starostwem. Mieszkaniec mógłby wówczas pobrać wniosek i odebrać produkt finalny w swoim urzędzie gminy, oszczędzając czas na ewentualny dojazd do starostwa; dyżury w soboty w starostwie dla tych interesantów, którzy nie mogą tam dotrzeć w dni powszednie,
– rozwój powiatu w zakresie zbiorowej komunikacji publicznej, budowa sieci komunikacji publicznej i skoordynowanie działań, osiągnięcie efektu synergii.

Poseł Uściński, odpowiadając na pytania dziennikarzy, stwierdził, że jeszcze za wcześnie na to, aby mówić, kto jakie stanowisko miałby pełnić w powiecie. Dodał, że jako liderzy, burmistrzowie Ząbek i Kobyłki zapewne będą pełnić najwyższe funkcje.

/Iwona Potęga/

674 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto się boi przedwyborczej debaty?

W ubiegłą niedzielę, 28 października o godz. 18:00 w wypełnionej przez mieszkańców sali Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, odbyła się...

Zamknij