ggg
ggg ggg

Prof. Magdalena Gawin z wizytą w Pałacu w Dębinkach

Na zaproszenie Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Zabrodzie i Fundacji Museion Norwid, 6 września siedzibę przyszłego Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach odwiedziła prof. Magdalena Gawin – podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Generalny Konserwator Zabytków.

Na spotkaniu obecni byli Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, Przewodniczący Rady Powiatu w Wyszkowie Waldemar Sobczak, Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski, Przewodnicząca Rady Gminy Zabrodzie Sylwia Maria Marciszewska oraz prof. Tomasz Korpysz, przewodniczący Rady Fundacji Museion Norwid. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili także Poseł Maciej Górski i Senator Maria Koc, którzy wspierają samorządowe działania związane z utworzeniem muzeum i ochroną całego kompleksu parkowo-pałacowego. Podczas wizyty omówiono najważniejsze kwestie związane z ochroną zabytkowego obiektu, niezbędne prace konserwatorskie i budowlane mające na celu zabezpieczenie tego wyjątkowego miejsca. Samorządowcy przedstawili Pani Minister wspólne plany związane z przygotowaniami do uruchomienia muzeum i współpracą z Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nie zabrakło także spaceru bo zabytkowym parku i przekazania historii tego unikatowego miejsca. Już za kilka tygodni Pałac w Dębinkach będzie „gospodarzem” uroczystych obchodów 200. rocznicy Cypriana Norwida, na które już dziś zapraszamy!
/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

108 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” a Gminą Pułtusk

W ubiegły poniedziałek 6 września 2021 r. została podpisana umowa o wzajemnej współpracy pomiędzy Gminą Pułtusk, a Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”...

Zamknij