ggg ggg ggg ggg ggg

Prezentacja kalendarza imprez – wstępna i z poprawkami

Konferencja na temat imprez w mieście odbyła się 13 lutego w Urzędzie Miasta w Pułtusku i wniosła trochę zmian: w ilości propozycji i ich formie.

 

Spotkanie dotyczyło przyszłego kalendarza imprez na pierwsze półrocze 2019 r., które jeszcze będzie jednak sukcesywnie zmieniane. W trakcie opracowywania propozycje mogą zostać jeszcze dopisane lub zmienione, co do formy, czy ilości. Wiele z imprez zostanie powtórzonych, ale będą też nowe propozycje. Oczywiście część propozycji pomiędzy 1 stycznia, a połową lutego już się odbyła, ale jest wiele jeszcze, w których mieszkańcy mogą wziąć udział. I tak np. w dniach 21 lutego odbędzie się Pułtuska Gala Sportu, 23 – 24 lutego Turniej Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk im. Arkadiusza Malarza, czy 27 lutego Halowy Turniej Piłki Nożnej 40-latków. Przez cały okres cyklicznie mieszkańcy będą zapraszani na V cykl pokazów filmowych „Lubię polskie kino”. Wiele będzie się działo w domu Polonii: Koncert Julii Vikman (24.02.), VII Pułtuska Noc Muzeów (18.05), Rekonstrukcja Bitwy (19-20.05.) Napoleońskiej, ZAPRASZAMY LATO – Koncerty pod letnim niebem, XVII Wielki Jarmark Średniowieczny, Rozśpiewana Zatoka – szanty i piosenki żeglarskie, Otwarcie plaży, Wianki 2018 w dniach 22 – 23 czerwca. Koncert “Polski Rock” – “Nikt na świecie nie wie…” to już na zakończenie czerwca (29 – 30.06.). Oczywiście imprez jest znacznie więcej.

Ciekawie zapowiada się Literacki Tłusty Czwartek u Lelewela „Wiktor Gomulicki – malarz słów” 28 lutego, podobnie XX Spotkania ze Sztuką Wielkanocną 15-17 kwietnia lub PUŁTUSKA MAJÓWKA (IV Drużynowe Mistrzostwa Pułtuska w Strzelectwie, Imprezy rekreacyjno-sportowe m.in.: turnieje piłkarskie, tenisa ziemnego, Halowy Turniej Piłki Nożnej 40-latków Pułtuski Festiwal Biegów: biegi, półmaraton, piknik ekologiczny. Gminne obchody Dnia Ziemi 28 kwietnia otwarte będą dla wszystkich: pikniki, rajdy, warsztaty, ognisk, konkursy, itp. GMINNE OBCHODY DNIA DZIECKA… i wiele innych atrakcji.

Uroczyście będziemy obchodzić rocznice:
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca (Uroczystość złożenia kwiatów na I cmentarzu przy symbolicznej mogile śp. Żołnierzy Polski Podziemnej obwodu Pułtusk zamordowanych przez stalinowców w latach 1945-1956 oraz Uroczystość złożenia kwiatów na Wzgórzu Napoleonka w miejscu tajnych pochówków ofiar zbrodni komunistycznych dokonywanych przez funkcjonariuszy UB w Pułtusku) i 3 marca – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” oraz Obchody Święta Narodowego w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. „O wolną i niepodległą Polskę” – spektakl teatralny w 70. rocznicę pokazowego procesu młodzieży w pułtuskim kinie zaproszą 29 i 31 maja.4 kwietnia Rocznica powodzi w Pułtusku w 1979 r. „Wielka woda… wspomnienia po 40 latach” to przede wszystkim wystawy, wykłady, konkursy.
Jedną z bardziej znanych i prestiżowych imprez obejrzymy 7 czerwca. Mowa oczywiście o Pułtuskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona. Jak się okazuje tu właśnie nastąpi zmiana. Będzie już nieco inny i zaistnieje, jako III Ogólnopolski Konkurs Piosenek Krzysztofa Klenczona i innych polskich wykonawców lat 60. i 70. XX w. “W sześciu strunach zaklęta muzyka” zakończony występem gwiazdy wieczoru. Chociaż burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk zapewnił, że jest otwarty na współpracę z Fundacją im. Krzysztofa Klenczona, wyniknęły pewne kontrowersje ze strony fundacji. W związku z tym poniżej przedstawiamy stanowisko burmistrza Pułtuska i mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną dla dobra tego wydarzenia wyjaśnione.

/Janina Czerwińska/

1 813 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I my uczestniczyliśmy w pożegnaniu śp. Premiera Jana Olszewskiego

Śp. Jan Olszewski: 20.08.1930 - 7.02.2019   7 lutego 2019 r. zmarł Jan Olszewski, premier Polski w latach 1991-1992. Podczas...

Zamknij