ggg ggg ggg

Premierzy Polski i Belgii odwiedzili uchodźców w Serocku!

W poniedziałek, 11 kwietnia premier RP Mateusz Morawiecki oraz premier Belgii Alexander de Croo, w towarzystwie ambasadora Belgii Luca Jacobsa, prezesa Orange Polska Juliena Ducarozza oraz burmistrza Serocka Artura Borkowskiego odwiedzili ośrodek Orange w Serocku, w którym zakwaterowani są uchodźcy z Ukrainy.

– Razem z premierem Belgii odwiedziliśmy w Serocku kobiety i dzieci, które uciekły z Ukrainy przed okrucieństwem wojny i bombami Putina. Nasze serca są po stronie Ukrainy i jej obywateli. Polska i Europa muszą działać wspólnie, ręka w rękę, aby ostatecznie dobro wygrało ze złem! – napisał w mediach społecznościowych szef polskiego rządu tuż po wizycie w serockim ośrodku.
W trakcie wizyty w Serocku goście mieli okazję porozmawiać z uchodźcami, usłyszeć o ich osobistych historiach i emocjach, związanych z przyszłością i niespodziewanych wyzwaniach codzienności. Usłyszeli także o wdzięczności Ukraińców kierowanej do Polaków i ogromnej wierze w to, że obroną swoich granic zapewnią wolność całej Europie.
Wizyta premierów jest dowodem uznania dla wszystkich osób, które od początku wojny angażują się w pomoc obywatelom Ukrainy, przebywającym na terenie Serocka: organizacjom – świeckim i religijnym, wolontariuszom, animatorom, strażakom, radnym, sołtysom, wszystkim mieszkańcom.
To także wyraz solidarności z osobami, które uciekły ze swojego kraju, objętego wojną, aby znaleźć tutaj bezpieczną przystań.

/opr. KW; źródło: UMiG Serock/

526 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Boisko w Łąkach zaprasza!

Tegoroczna wiosna przyniosła kolejny obiekt sportowy na rekreacyjnej mapie Gminy Radzymin. W sobotnie przedpołudnie, 26 marca odbyło się uroczyste otwarcie...

Zamknij