ggg ggg
ggg ggg

Premiera spektaklu „Służba” – w rolach głównych… Uczniowie I LO PUL Wołomin!

Mimo, że w piątek, 26 stycznia na Mazowszu trwały jeszcze ferie zimowe, uczniowie  I LO  PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie z radością wzięli udział w pięknej uroczystości, którą zainaugurowano obchody jubileuszu 100-lecia powstania Policji.

W warszawskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, odbyła się premiera spektaklu „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej, powstałej w Biurze Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

Miło nam poinformować, że elementem owego przedstawienia, jest krótki film dopełniający scenę retrospekcji, w którym… możemy podziwiać uczniów I LO PUL w Wołominie! Nasi licealiści wcielają się w nim w funkcjonariuszy z okresu II RP (trzeba przyznać, że pięknie prezentują się w historycznych mundurach Policji Państwowej).

 Zaplanowano, że spektakl „Służba” stanie się integralną częścią obchodów 100-lecia Policji, dlatego też, zostanie zaprezentowany we wszystkich garnizonach w kraju. Widowisko opowiada dzieje policyjnej rodziny na przestrzeni lat, począwszy od wydarzeń z początku XX w., przeprowadza widza przez karty historii tej formacji mundurowej aż do czasów współczesnych. Przekaz został uatrakcyjniony przez fragmenty filmów oraz pieśni w wykonaniu Chóru Komendy Stołecznej Policji.

Podczas uroczystej premiery, obok licealistów z Wołomina nie zabrakło również wielu znamienitych gości. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in.: sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński oraz  komendanci Policji i  Służb Więziennych.    

Przed spektaklem uczniowie mogli zobaczyć wystawę „Policja Państwowa w latach 1919-1939”, przygotowaną przez Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej w oparciu o materiały z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Ekspozycja prezentowała sylwetki zasłużonych funkcjonariuszy, historyczne i współczesne umundurowanie oraz archiwalne zdjęcia.

/I LO PUL, rl/

405 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Muzyczna podróż z Orkiestrą Dętą Miasta Ząbki

3 lutego 2018 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach podczas dorocznego koncertu karnawałowego Miejskiej Orkiestry Dętej delektowano...

Zamknij