ggg ggg
ggg ggg

Premier Morawiecki odwiedził gminę Dąbrówka! – Szef Rządu spotkał się z pracownikami Piekarni Szwajcarskiej w Małopolu

W ubiegłą środę, 6 lutego gminę Dąbrówka odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Szef Rządu RP spotkał się z pracownikami zakładu „Inter Europol” w Małopolu, dziękując im za pracę i wkład w promowanie polskiego pieczywa w Europie i na całym świecie.

Pierwsza wizyta Szefa polskiego Rządu na terenie gminy Dąbrówka, stanowiła doskonałą promocję gminnej strefy przemysłowej w Małopolu i zlokalizowanych tutaj firm oraz zakładów przemysłowych.
–Tereny inwestycyjne przy trasie S8 w Małopolu, to ogromny atut gminy Dąbrówka – podkreśla wójt Radosław Korzeniewski. Zaś Piekarnia Szwajcarska, należąca do firmy „Inter Europol” – jedyny tego rodzaju zakład w naszej części Europy, to niewątpliwie perła w koronie wśród firm, które już zdecydowały się na tę lokalizację.
Podczas ubiegłośrodowej wizyty, premier Mateusz Morawiecki zauważył, że firma „Inter Europol S.A.”, która istnieje od 1989 r. jest „równolatkiem III RP”, a eksport jej produktów sięga od 35 – 45 procent rocznie. Zdaniem premiera to dowód na to, że „eksport jest i może być lokomotywą wzrostu gospodarczego”.
– Życzę, żeby polski chleb, polskie produkty były na stołach w Polsce, Europie i świecie – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który podczas spotkania z kadrą i pracownikami firmy dziękował całemu zespołowi za pracę, którą każdego dnia wkłada w promocję polskiego pieczywa w Europie i na świecie.
– Wszyscy lubimy jeść ciepłe pieczywo – smaczne bułki rano, ale nie każdy chyba chciałby pracować w nocy, żeby to ciepłe pieczywo trafiało na polskie stoły. Dlatego dziękuję wszystkim z tej branży, a także tym wszystkim, którzy pracują w pocie czoła, żebyśmy mieli te polskie produkty na stołach – mówił premier Morawiecki. – Warto też podkreślić, że polska zdrowa żywność charakteryzuje się najwyższą jakością. Bardzo wysoka jakość powoduje, że polska żywność trafia na stoły całego świata – z tego zakładu, z tej firmy, z tego przedsiębiorstwa, ale też od setek tysięcy polskich przedsiębiorców – dodał.
Szef Rządu RP w trakcie konferencji odbywającej się w Małopolu przypomniał ponadto, iż głównym celem polityki gospodarczej obecnego Rządu jest wspieranie polskiego biznesu i przedsiębiorczości, gdyż to pozwala na wzrost wynagrodzeń pracowników, a przecież Rząd dąży do tego, „żeby Polacy zarabiali z biegiem lat na poziomie europejskim”.
– Polska gospodarka będzie wtedy bardzo silna i jeszcze silniejsza, kiedy Belgowie, Holendrzy będą jeździli polskimi rowerami, Włosi, Hiszpanie będą siedzieli na polskich meblach, a cała Europa i cały świat będą kosztowały polskich produktów rolnych. Wszyscy będą wykorzystywali polskie maszyny, to jest model wzrostu, który promujemy. To są te składniki główne, dzięki którym Polska gospodarka rozwija się – wskazywał premier Mateusz Morawiecki. – Musimy wspierać polską jakość i polską żywność. To jest jeden z naszych głównych produktów eksportowych – podkreślił.
W trakcie wizyty w Małopolu, Mateusz Morawiecki znalazł czas nie tylko na krótką konferencję, czy rozmowę z pracownikami, ale również na zwiedzanie zakładu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że „Inter Europol S.A.” to rodzinna firma z polskim kapitałem, której historia, jak wspomniano sięga 1989 roku. Początkowo działalność firmy ograniczała się do zaopatrywania w świeże wypieki wyłącznie mieszkańców Warszawy i okolic, obecnie „Inter Europol” szczyci się pozycją lidera w produkcji pieczywa w Polsce.
„Nasze wyroby cieszą się ogromnym uznaniem na terenie Unii Europejskiej, a także w wielu krajach na innych kontynentach. Sekret naszego sukcesu tkwi w odpowiednim połączeniu zasad tradycyjnego kunsztu piekarstwa z najnowocześniejszymi technologiami. Nasza oferta obejmuje wyroby zarówno świeże, jak i mrożone, które produkujemy z najlepszych, wyselekcjonowanych surowców i wypiekamy w większości w piecach o podłożu kamiennym, co nadaje skórce idealnej chrupkości oraz sprawia, że pieczywo jest świeże przez długi czas. Większość naszych produktów mrożonych zostało oznaczonych etykietą „Clean Label” (tzw. „czystą etykietą”), co oznacza, że zostały wyprodukowane wyłącznie z naturalnych składników w oparciu o własnej produkcji zakwasy żytnie i pszenne – bez emulgatorów i stabilizatorów. Stałe poszerzanie naszej oferty ma na celu zaspokajanie najbardziej wyszukanych gustów Klientów. Szeroka gama produktów wytwarzanych przez „Inter Europol” obejmuje: chleby, bułki, bagietki i paluchy, ciastka, snacki oraz bułki i ciastka hotelowe, a także produkty specjalne do gastronomii. Na potrzeby naszych Klientów opracowujemy dopasowane do indywidualnych potrzeb receptury, miksy i mieszanki produktów. Jesteśmy dostawcą najwyższej jakości produktów dla hiper- i supermarketów, hoteli i restauracji, stacji paliwowych oraz odbiorców detalicznych i sklepów firmowych” – dowiadujemy się z witryny internetowej firmy. Poza działalnością gospodarczą, „Inter Europol” od 2010 r. jest także tytularnym sponsorem międzynarodowego zespołu wyścigowego Inter Europol Competition – Mistrza VdeV 2017. Firma od lat wspiera drużynę lekkoatletyczną oraz siatkówki plażowej, a także występującego indywidualnie tenisistę. Sponsoruje również niepełnosprawnych sportowców, w tym pływaczkę oraz członków drużyny koszykarskiej, którzy grają na wózkach inwalidzkich.

/opr. R.L.; foto: UG Dąbrówka; Krystian Maj – KPRM/

909 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta Ministra Jarosława Zielińskiego

W piątek, 8 lutego Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński złożył wizytę w Komisariacie Policji w...

Zamknij