ggg ggg

PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” – na terenie powiatu pułtuskiego

PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” – pod takim hasłem policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniu jakie powodują ignorując ograniczenia prędkości.

To już kolejne takie przedsięwzięcie z wykorzystaniem tzw. mobilnego wskaźnika prędkości. Tym razem urządzenie ustawiono na terenie powiatu pułtuskiego. We wspólnej służbie uczestniczyli policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego KWP w Radomiu i KPP w Pułtusku. Funkcjonariusze z Pułtuska wyposażeni byli w legalizowany laserowy miernik prędkości. Ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością. Akcje tego typu będą kontynuowane.

„Wypadki drogowe przydarzają się innym, mnie się to nie zdarzy” – czy na pewno tak jest? Zbyt często refleksja przychodzi, gdy dojdzie do tragedii. A to jest już zdecydowanie za późno. To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.

KPP Pułtusk

68 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjant rozpoznał poszukiwanego od 8 lat mężczyznę

Węgrowscy policjanci rozpoznali poszukiwanego od 8 lat, trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania i Listami Gończymi głównie za kradzieże i kradzieże z...

Zamknij