ggg ggg
ggg ggg

Prawo i Sprawiedliwość powiatu wołomińskiego z noworocznym przesłaniem

5 stycznia 2019 r. odbyło się Noworoczne Spotkanie wołomińskiego Prawa i Sprawiedliwości w trakcie, którego podsumowano miniony rok, złożono sobie życzenia i określono wyzwania na rok 2019.

Spotkanie Noworoczne w Wołominie tradycyjnie już odbyło się w gronie władz i członków PiS, sympatyków partii oraz gości. Organizatorzy spotkania: Ryszard Madziar – przewodniczący Komitetu PiS Wołomin i Kamil Kowaleczko, przewodniczący Komitetu PiS Kobyłka przywitali serdecznie zebranych oraz gościa wyjątkowego i jak podkreślali, wręcz mentora – ministra Jacka Sasina, któremu wiele zawdzięczają zarówno, jako przewodniczący komitetów, jak i cała struktura partyjna powiatu wołomińskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Grzegorz Woźniak – poseł na Sejm RP, Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego, radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Katarzyna Lubiak, Joanna Bala, Michał Grodzki, Michał Górski, Damian Olszewski, Mirosław Walicki – starosta powiatu garwolińskiego, dr Ojciec Ignacy Kosmana Franciszkanin (Klasztor Ojców w Niepokalanowie), Jarosław Margielski – prezydent Otwocka, Robert Gołaszewski – burmistrz Łochowa, Dariusz Olszewski – poseł RP V kadencji, Artur Murawski – zastępca dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie, Artur Kondrat – prezes Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Monika Brzezińska – koordynator krajowy pomocy Polakom na Kresach, Danuta Regulska z mężem – siostra ks. Sylwestra Zycha, zamordowanego przez SB.
Nie zabrakło również ciepłych słów powitania skierowanych do uczestniczących w spotkaniu samorządowców gmin oraz powiatu wołomińskiego. Przybyli m.in.: Adam Lubiak – starosta powiatu wołomińskiego, Robert Szydlik – wicestarosta powiatu wołomińskiego, Robert Perkowski – przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego, Małgorzata Zyśk – burmistrz miasta Ząbki, Artur Ciszkowski, Andrzej Zbyszyński, radni powiatowi i gminni. Udział wzięli także prezesi, dyrektorzy, przedstawiciele ministerstw: Paweł Stańczyk, Mateusz Wodejko, Marzena Małek, Paweł Przychodzeń, Jakub Kowaleczko, Michał Jaworski, Jarosław Szajner, Paweł Majewski, Bartłomiej Jabłoński. Szczególnie witano redaktor Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, dziennikarkę i korespondentkę telewizyjną, byłą dyrektor TVP1 oraz moja skromną osobę – Janinę Czerwińską redaktora naczelnego KURIERA W… – Tygodnika regionalnego. Nie zapomniano podziękować właścicielom restauracji FALKON – miejsca, w którym tradycyjnie już odbywają się spotkania.
Noworoczne spotkanie było okazją do podsumowania działalności w 2018 roku i prezentacji działalności komitetu PiS. To był dobry rok – mówili organizatorzy. W krótkiej prezentacji przedstawili najważniejsze dokonania oraz akcje polityczne i społeczne, wizyty i spotkania, w które obfitował miniony rok.
Głos zabrali również goście. Minister Jacek Sasin za życzliwość i zaangażowanie oraz wsparcie w kampanii samorządowej od Ryszarda Madziara oraz Kamila Kowaleczko otrzymał kwiaty i dyplom z podziękowaniami. Następnie podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami dotyczącymi ubiegłorocznych wyborów, które jego zdaniem okazały się sukcesem: Prawo i Sprawiedliwość rządzi w 7 województwach, a w jednym współrządzi. Do ostatnich wyborów władzę sprawowali tylko w jednym województwie.
„Obecnie mamy 200 powiatów w Polsce, w których PiS rządzi. Wśród nich powiat wołomiński, co mnie niezwykle cieszy. Wreszcie nam się udało odzyskać władzę po 4 latach, kiedy ukradziono nam zwycięstwo w tym powiecie. To jest dla nas wielka duma, że PiS zyskało zaufanie mieszkańców powiatu wołomińskiego. Wygraliśmy w bezapelacyjny sposób, zdobyliśmy większość mandatów, mogliśmy samodzielnie stworzyć zarząd powiatu” – podkreślał minister. Zwrócił uwagę, że tegoroczne wybory, w maju do parlamentu europejskiego oraz na jesieni do polskiego Sejmu wymagają ogromnego zaangażowania.
„Wybory do europarlamentu będą niezwykle ważne, bo w tych wyborach będzie decydował się los Polski w Europie.” – stwierdzał, a mówiąc o kolejnych: „…parlamentarne, niezwykle ważne, decydujące o przyszłości Polski. Nie mam żadnej wątpliwości, że będą to najważniejsze wybory po 1989 roku. Nadchodzące wybory zdecydują, czy te wszystkie reformy, przede wszystkim w sferze społecznej, ale i nie tylko, które z niemałym trudem udało się nam przez te ponad 3 lata wprowadzić, będą obronione. Czy będziemy mogli Polskę dalej zmieniać? Czy może nastąpi powrót do tego, co było? Musimy zrobić wszystko, by nie było powrotu do tej patologii, którą znaliśmy w III Rzeczypospolitej”. Na zakończenie złożył wszystkim życzenia.
Kolejny gość – Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego podzielił się swoimi sukcesami: wygrana w większości powiatów oraz złożył życzenia gospodarzom spotkania. Głos zabrał także Marek Górski z Węgrowa przekazując życzenia w imieniu wicemarszałek Marii Koc oraz poseł Grzegorz Woźniak z Garwolina dzieląc się swoimi dokonaniami w imieniu obecnych z nim na spotkaniu: starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego oraz dyrektora KRUS. Życzenia noworoczne złożył także starosta wołomiński Adam Lubiak oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski. Błogosławieństwo Boże wygłosił ojciec Ignacy.
Do wysłuchania wypowiedzi ministra Jacka Sasina, organizatorów i gości zapraszamy na redakcyjnego facebooka: KurierWtygodnik lub na stronę internetowa: kurier-w.pl, gdzie zamieścimy filmy ze spotkania.
W trakcie spotkania zebrani obejrzeli film ze spotkania z łagiernikami pt. „Polacy kresowym rodakom”. Artur Kondrat – prezes Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Monika Brzezińska – koordynator krajowy pomocy Polakom na Kresach zwrócili się z kilkoma słowami na temat swojej działalności, podkreślili jak ważna dla rodaków na kresach jest wygrana Prawa i Sprawiedliwości. Tłumaczyli w trakcie wizyty, jak bardzo zazdroszczą nam, że mamy niepodległość, bo oni jej nie mają. Bardzo ważna jest również pomoc, jakiej może udzielać Stowarzyszenie dzięki wsparciu Wołomina.
Po części oficjalnej zaproszono uczestników spotkania na poczęstunek, w trakcie, którego mogli poznać się bliżej, porozmawiać i wymienić poglądy.

/Janina Czerwińska/

1 520 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
I TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA ŁOCHOWA

13 stycznia 2019 r. w Łochowie na Hali Sportowej im. Mariana Dzięcioła odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza...

Zamknij