ggg ggg

Praca z ludźmi i dla ludzi – minister, poseł, człowiek ziemi pułtuskiej – Henryk Kowalczyk

W miniony czwartek odbyła się w Pułtusku konwencja wyborcza Ministra Środowiska i posła na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji – Henryka Kowalczyka, startującego w obecnych wyborach z okręgu 18 ( siedlecko – ostrołęckiego) z numerem 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

10 października 2019 r. sala Maneż w Zamku – Dom Polonii wypełniała się po brzegi. Zabrakło miejsc siedzących i wielu uczestników wysłuchało podsumowania kampanii wyborczej na stojąco. Przybyli tłumnie goście, przedstawiciele wielu instytucji, samorządowcy z powiatu pułtuskiego, działacze Prawa i Sprawiedliwości z całego regionu, mieszkańcy Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Wśród gości witano m.in.: senatora i kandydata do Senatu RP Roberta Mamątowa, wiceprezesa NFOŚiGW Marka Ryszka, I Mazowiecką Wicekurator Oświaty (kandydującą z listy PiS do sejmu w okręgu nr 18) – Dorotę Skrzypek, prezesa zarządu PKP Intercity Marka Chraniuka, wiceprezes Zarządu WFOŚiGW Kamilę Mokrzycką, wójtów z powiatu pułtuskiego, współpracowników, itd.

Spotkanie kandydata PiS do sejmu z okręgu nr 18 siedlecko – ostrołęckiego, ministra Henryka Kowalczyka było podsumowaniem kończącą się kampanii wyborczej i obfitowało w wiele ciekawych wypowiedzi. Zebrani obejrzeli spoty wyborcze, takie jak np.: „Dobry Czas dla Polski”, „Nie ryzykuj”, „Uczeń”, „#HatTrickKaczyńskiego”, a także nagrań rekomendacji marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek oraz marszałka Senatu RP – Stanisława Karczewskiego, premier Beaty Szydło oraz współpracującego z ministrem, Jacka Sasina. Były również wypowiedzi obecnych na sali: senatora Roberta Mamątowa, wicekurator Doroty Skrzypek i ogromnie ciepło przyjęte słowa Marcina Króla, który wraz z całą obecnie czteroosobową rodziną przybył dać świadectwo wsparcia ministrowi Henrykowi Kowalczykowi. Padły również podziękowania i pochwały za wsparcie i współpracę od jednostek OSP dla ministra Kowalczyka, które przekazał strażak Cezary Kordowski, od społeczności szkolnej przekazane przez Wiktorię Konarzewską i Polę Wójtowicz – uczennice LO im. Piotra Skargi w Pułtusku. W imieniu emerytów wypowiedziała się Pani Barbara Juras, a przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich – Bogumiła Kosek z miejscowości Mieszki Kuligi w gminie Winnica, złożyła podziękowania za wsparcie działań społeczności lokalnych.

Henryk Kowalczyk w swoim bardziej szczegółowym podsumowaniu podkreślił rolę rządu, w którego pracach uczestniczył i zmiany, jakie nastąpiły przez cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości w kraju oraz jak to przekładało się na rozwój i pomyślność regionu. Dla podkreślenia jak bardzo ziemia pułtuska zyskała przedstawił inwestycje i dane liczbowe wielu programów, w których Pułtusk i powiat pułtuski brał udział. A tych inwestycji było naprawdę dużo.

 Na zakończenie kandydat podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą, wymieniając wiele osób z imienia i nazwiska.

Konwencję zamknął koncert zespołu folkowego Folk Vibes z Wilna.

/Janina Czerwińska/

 

 

881 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Porozmawiajmy o Polsce raz jeszcze!

W ubiegły piątek, 4 października 2019 r. zaproszono mieszkańców Wyszkowa i okolic na przedwyborcze spotkanie z kandydatami KW PiS do...

Zamknij